Пиронкова отпадна от турнира в Маями

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова загуби в оспорван мач от Франческа Скиавоне (Италия) в първия кръг на силния турнир на твърди кортове в Маями с награден фонд 4,5 милиона долара. 21-годишната Пиронкова, 49-а в света в момента, игра много добре, но загуби мача с 3:6, 7:5, 3:6 за 2:32 часа.

Италианката спечели първия сет с 6:3 за 41 минути игра, след като направи пробив в осмия гейм. Във втората част българката започна лошо. Тя допусна пробив и Скиавоне поведе с 3:1. След това обаче Пиронкова направи четири пробива и спечели втория сет със 7:5. В третия решителен сет играта бе равностойна до 3:3, но след това италинката направи два поредни пробива и спечели с 6:3. 28-годишната Скиавоне е на 50-о място в световната ранглиста. Това е нейна трета победа над Пиронкова.

Българката приключва турнира с 5 точки за класацията на УТА и 7050 долара от наградния фонд.