Левски-Сиконко ще играе в евротурнирите

Двата волейболни отбора на Левски-Сиконко имат пълна готовност да играят в евротурнирите от следващия сезон 2009 – 2010 година, научи Sportal.bg.

Женският тим на ”сините” на практика вече доби правото да участва в турнира ”Чалъндж къп”, тъй като спечели Купата на България. Общо два женски български отбора ще имат право да играят в третия по сила европейски клубен турнир. Другият тим, който ще спечели правото да играе в Европа ще е шампионът на България или финалистът, ако отново Левски-Сиконко спечели титлата.

При мъжете Левски-Сиконко финишира на 2-ро място в редовния сезон на Суперлигата и почти със сигурност си осигури участие също в турнира ”Чалъндж къп”. Право да играят в този турнир имат отборите финалисти в шампионата, както и победителят в Купата на България.

”Ако отборите на Левски-Сиконко спечелят правото да играят в евротурнирите през следващия сезон, то тяхното участие е сигурно. В Европа състезателите израстват и трупат ценен опит. За нас ще е огромно предимство, ако нашите тимове – мъжки и женски играят в тези турнири”, заяви президентът на ВК Левски-Сиконко Тихомир Лесев специално пред Sportal.bg.

СНИМКА 1: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

СНИМКА 2: bulgarianvolley.com