Трагичен Миньор разгромен от Бела в Перник - затъва към "Б" група

Миньор записа рагромна загуба на собствения си стадион от Беласица. След това поражение от последния във временното класиране на ”А” група, домакините се превърнаха в сериозен кандидат за изпадане от елита, а феновете на перничани поискаха оставката на наставника на отбора Димитър Алексиев. Това бе вторият пореден двубой, в който Миньор получи три гола в рамките на един мач.

Двата отбора направиха доста скучно първо полувреме, в което головите възможности бяха рядкост, а малкото опасности дойдоха след статични положения. Все пак домакините, които изиграха първи мач на стадион ”Миньор” за този полусезон, бяха по-активният отбор през тези първи 45 минути. В 21-ата минута Дюлгеров стреля опасно с глава, но Манолов отрази удара му. Три минути по-късно топката премина на сантиметри от вратата на Манолов, след като Христо Господинов изпълни добре пряк свободен удар. Играчите на Беласица се задоволяваха с изсипани напред топки, които не доведоха до реални опасности пред вратата на Чворович, който дебютира на вратата на домакините. В последните минути на първата част реферът Станислав Тодоров спести да покаже втори жълти и съответно червени картони на Мутафов и Софрониев.

Второто полувреме започна вихрено за гостите, които само за пет минути отбеляза две попадения, с което решиха мача в своя полза. Първо, в 50-ата минута Преслав Йорданов изпрати с глава топката в мрежата на Миньор, след като засече центриране на Мариян Огнянов. Пет минути по-късно Йорданов отбеляза идентично попадение за 2:0. Центрирането отново бе на Мириян Огнянов от ъглов удар. След този резултат около 2000 зрители огласиха стадион ”Миньор” с викове ”оставка”. В 76-ата минута Беласица стигна до трети гол, с което довърши домакините. При една контраатака Софрониев изведе Бикай сам срещу Чворович и албанецът направи резултата класически.