Страхотен гол на Йовов в 21-ата секунда остави Левски на върха

Отборът на Левски победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) на стадион "Георги Аспарухов"  в мач от 19-ия кръг на "А" и се върна на върха в класирането с актив от 45 точки. Единственото попадение реализира Христо Йовов още в 21-ата секунда на мача. Той  се отскубна от защитата на "смърфовете", след като преодоля двама бранители, а след това майсторски излъга и вратаря Кирил Акалски. Това е втори пореден гол на Йовов за "сините", след като се разписа през седмицата срещу Черноморец.

Това бе общо 68-а победа за столичани в мач номер 100 между двата тима в елита, а голът на Йовов бе 218-и за "сините" срещу "бяло-черните" от Пловдив. От 50 мача изиграни в столицата успеха бе 44-и за тима на Емил Велев.

Пред малко публика на "Герeна", най-вече заради късния час на срещата и студеното време, домакините играха без голяма част от звездите си. Георги Петков и Георги Иванов - Гонзо бяха наказани, Лусио Вагнер и Бистрон са с травми, като в последния момент и Дарко Тасевски отпадна от титулярния състав заради болки в гърба. В 30-ата минута може би най-добрият играч на "сините" в момента Жоазиньо напусна поради травма в коляното.

Двубоят:

Двубоят започна отлично за 25-кратните шампион, които откриха след 20 секунди. Попадението вдъхна още повече увереност в играчите на Велев, които се опитаха да довършат противника с втори гол още в самото начало.

Много дейни за тима бяха тримата футболисти зад Георги Христов -  Жоазиньо, Йовов и Зе Соареш. Те се опитваха да пробиват по крилата и да центрират топки към бившия голмайстор на "А" група, но Христов отново показа, че е далеч от най-добрата си форма. Нападателят на няколко пъти имаше възможност да се разпише, но след остри центрирания от двете крила не успяваше да си намери добра позиция, за да нанесе решаващ удар.

В 11-ата минута Христов навлезе добре в наказателното поле, засуети се пред Акалски и върна топката към Да Коща, който стреля много неточно в аут.  Последва светкавична контраатака за Локо Пд, Заков напредна по лявото крило, след което пусна хитро към Писаров, той обаче бе в засада според страничния рефер. Въпреки това Митрев се хвърли в краката му и изби. Няколко минути по-късно Да Коща бе близо близо до отбелязване на първия си гол за тима, но страховитият му удар нацели горната греда.
Малко по-късно Митко Илиев с глава стреля право в ръцете на Божидар Митрев.

Бразилският халф на домакините Жоазиньо се контузи сам при едно подаване и бе заменен от Георги Сърмов, което повлия на играта на "сините", които загубиха остротата си по лявото крило. Така до края на първата част последваха два удара отдалеч към двете врати, а оборотите чувствително намаляха.

През второто полувреме Христо Йовов, като лидер на тима бе най-активен и се опитваше да помогне на отбора да стигне до втори гол. Гаджев стреля силно, на Акалски се справи блестящо. Последваха няколко атаки по-дясното крило, където Зе Соареш се събуди и започна да тормози отбраната на гостите. Въпреки това до чисти положения се стигаше рядко, като най-чистото бе пропуснато именно от бразилското крило, който останал сам срещу Акалски не подаде на свободния Христов, ами стреля във вратаря.

Да Коща също пробва един удар, но топката излезе в аут, след което бразилецът бе заменен в 65-ата минута от юношата Иван Цачев, който направи дебют в "А" група. Вратарят Акалски за малко да си вкара автогол след удар от фаул на Йовов отдалеч, но за негово щастие бранител притича и изчисти от голлинията преди връхлитащия Живко Миланов да прати топката в мрежата за 2:0.

Гостите не застрашиха нито веднъж сериозно Митрев през втората част и съвсем заслужено си тръгнаха победени от София. Поражението бе осмо за тима, но въпреки това отборът на Локомотив е на 10-то място с актив от 21 точки.