Сър Алекс защити Рууни

Мениджърът на Манчестър Юн Алекс Фъргюсън не скри разочарованието си от снощната загуба с 0:2 от Фулъм, която заплашва съвсем да стопи преднината на тима начело на Висшата лига. "Червените дяволи" се провалиха във втори пореден мача след крушението срещу Ливърпул преди седмица и дадоха шанс на мърсисайдци да ги доближат на точка, ако днес спечелят срещу намиращия се в криза тим на Астън Вила. Още по-лошото за Юнайтед е, че две от звездите Пол Скоулс и Уейн Рууни получиха червени картони, а Димитър Бербатов се контузи и още не е ясно колко време ще отсъства от игра.

"Ядосан съм от играта ни през първото полувреме. Започнахме мудно и Фулъм се възползва. Знаех, че няма да ни е лесно, защото преди няколко седмици ги победихме с 4:0 и беше ясно, че те ще искат да се реваншират. Откровено мога да заявя, че Едвин ван дер Сар ни спаси и от по-лоша загуба", призна след мача Фъргюсън. - Казвал съм и преди, ако губиш мачове през март и април, това може да е фатално. За щастие още имаме преднина в класирането, но вече е малка. След паузата заради националните отбори ни предстои двубой с Астън Вила, който се оказва повече от решителен", подчерта шотландецът.

Макар да бе критичен към своите, Фъргюсън е на мнение, че изгонването на Рууни е било несправедливо. Английският национал се появи на почивката вместо контузения Бербатов, но съумя да си заработи два жълти картона и остави отбора с девет човека в последните минути. Претенциите на Фърги са за втория картон, когато реферът Фил Дауд отсъди фаул за Фулъм, а Рууни силно хвърли топката по посока мястото на нарушението.

"Нима Уейн хвърли топката по съдията? Не. Нима го уцели? Не. Той просто искаше нарушението да бъде изпълнено по-бързо. Вярно е, че беше изнервен, но нищо повече", обясни Фъргюсън.