Ман Юнайтед с втора поредна загуба, Скоулс и Рууни изгонени

Фулъм победи Манчестър Юнайтед с 2:0 на "Крейвън Котидж" и даде надежди на преследвачите на "червените дяволи". Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов бе сменен на почивката от Уейн Рууни, след като няколко минути преди края на първата част падна лошо и почувства болки в десния глезен. Дани Мърфи откри резултата в 18-ата от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Пол Скоулс в наказателното поле, за което халфът получи директен червен картон. Няколко минути преди края влезлият като резерва Золтан Гера направи 2:0 и сложи край на интригата. В края Рууни получи втори жълт картон, след като хвърли топката, недоволен от съдийско решение.

Въпреки загубата Юнайтед остава със солиден аванс на върха на класирането и. Отборът на Алекс Фъргюсън има четири точки аванс пред Ливърпул, който играе утре срещу Астън Вила, и Челси, който играе с Тотнъм.

Днешният успех бе първи за Фулъм като домакин над Ман Юнайтед от 1964 г. До днес "червените дяволи" имаха осем поредни успеха над този съперник във Висшата лига и две победи този сезон, като само преди две седмици спечелиха с 4:0 на "Крейвън Котидж", въпреки че играха без някои от големите си звезди. Шампионите бяха в серия от 11 поредни победи в шампионата само до преди седмица, когато записаха най-тежката си домакинска загуба от 17 години, след като паднаха с 1:4 от Ливърпул.

Сър Алекс Фъргюсън направи доста промени в сравнение със срещата с мърсисайдци. Той върна в титулярния състав Бербатов, Скоулс и Гигс, а на мястото на наказания Неманя Видич играеше Джони Еванс. Българският нападател започна като единственият чист нападател, тъй като Уейн Рууни изненадващо остана на пейката. В шестата минута Бербатов отправи удар с глава след центриране на Евра, но топката мина над вратата. Това обаче бе една от много редките опасни атаки на гостите през първото полувреме.

Фулъм започна мача отлично, като разчиташе на сравнително дефанзивна схема с бързо изнасяне напред и контраатаки. Лондончани успяха да организират няколко добри атаки и не се притесняваха да стрелят към вратата на Ван Дер Сар. В 17-ата минута защитата на "червените дяволи" не успя да изчисти една топка, Замора стреля с глава и Скоулс изби с две ръце топката малко пред голлинията. Съдията нямаше избор - даде дузпа и червен картон на халфа. Дани Мърфи, който като играч на Ливърпул на три пъти отбеляза победен гол срещу Юнайтед, бе точен от бялата точка.

До почивката Фулъм, който въпреки че не се изнесе много в предни позиции, доминираше напълно и пропусна да отбележи втори гол. Боби Замора и Клинт Демпси имаха шанс да се разпишат, но ударите им бяха спасени. На другия полюс бе играта на отбора от Манчестър. Шампионът на Европа очевидно бе стъписан от развитието на срещата и не можа да създаде нито едно реално голово положение през първото полувреме. В 40-ата минута Бербатов падна след единоборство с играч на съперника и почувства болки в десния глезен, като вероятно това бе и причината да не излезе за второто полувреме.

След почивката нещата на терена доста се промениха. Инструкциите на Алекс Фъргюсън и влизането на Рууни промениха тотално Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" постепенно наложиха сериозен натиск и направиха, така че да не личи, че са с човек по-малко. Първото положение бе удар с глава на Роналдо след центриране на Флетчър, който малко по-късно стреля но Марк Шварцер спаси. В 62-ата минута Рууни намери великолепно Роналдо в наказателното поле, но ударът на португалеца с глава попадна право в ръцете на вратаря на домакините. Последва период, в който гостите имаха тотален превес и само късметът спаси Фулъм от изравнителен гол. След остро центриране от малкото наказателно поле Парк се размина с топката, а след това удар на Рууни бе блокиран. Минута по-късно Шварцер се намеси блестящо след изстрел на Роналдо.

След този период устремът на гостите понамаля и това позволи на отбора на Рой Ходжсън да вземе глътка въздух. В 82-ата минута хубав пробив на Саймън Дейвис отляво завърши с удар, който бе блокиран. Три минути преди края Анди Джонсън свали топката за резервата Золтан Гера и той с удар от въздуха направи резултата 2:0. В края на срещата съдията Фил Дауд показа втори жълт картон на Рууни, защото нападателят хвърли топката. Решението на рефера вбеси нападателя, който излезе от терена изразявайки бурно недоволството си.