Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Дел Потро остана безпомощен срещу Надал

Светоният номер 1 Рафаел Надал се класира за 1/2-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Инидън Уелс, след като записа убедителна победа с 6:2, 6:4 над Хуан Мартин дел Потро (Аржентина). След като спаси пет мачпойнта срещу друг аржентинец - Давид Налбандян, в продължилия три часа сблъсък от предишния кръг, сега за 22-годишния испанец бе далеч по-лесно.

Шестият в света Дел Потро допусна доста бързо два пробива в първия сет и си позовли да изостане с безнадеждните 1:5 гейма във втората част. Въпреки че 20-годишният аржентинец не остави Надал да сложи точката на срещата в осмия гейм и даже успя да върне единия пробив, това не бе достатъчно. След час и 49 минути игра шампионът от Откритото първенство на Австралия през тази година приключи спора. Така Краля на клей ще се изпрарви на 1/2-финала срещу бившия номер 1 в света Анди Родик, който по-рано се справи безпроблемно с Новак Джокович - 6:3, 6:2.

С успеха си срещу Дел Потро Надал се класира за четвъртия си пореден 1/2-финал в Индиън Уелс. При евентуална победа срещу Родик той ще играе на 17-ия си финал в "Мастърс" сериите, като е печелил цели 12 от тези директни сблъсъци за титлата. През миналата година той спечели турнирите в Монте Карло, Хамбург и Торонто.

Четирикратният шампион от "Ролан Гарос" има в сметката си четири победи общо шест мача срещу Родик, а последният му успех е на миналогодишния 1/2-финал за купа "Дейвис". "Ще ми бъде трудно, заяви Рафа. - Ще трябва да играя наистина добре. Трябва да се постарая на поддържам високо ниво на сервиса си, ако искам да спечеля и освен това трябва да съм пределно концентриран. Важно е да съм агресивен при ретурите и да играя развумно."