След Моуриньо Ман Юнайтед се изправя срещу призрака му

Манчестър Юнайтед ще търси реванш от Порто в Шампионската лига. Днешният жребий противопостави двата отбора на четвъртфиналите на турнира. "Червените дяволи" имат горчиви спомени от португалците, които ги отстраниха на осминафиналите през 2004 г. Тогава воденият от Жозе Моуриньо Порто спечели титлата. Юнайтед изхвърли Моуриньо от турнира този сезон, след като победи Интер, а сега ще има възможност да си върне и на бившия му отбор.

През 2004 г. Порто спечели с 2:1 домакинството си, а в реванша тимът на Алекс Фъргюсън след гол на Пол Скоулс водеше с 1:0 до последната минута, когато Кощиня изравни и прати португалците в следващата фаза, като даде повод и на Моуриньо да показва средни пръсти на публиката на "Олд Трафорд".

Преди тези двубои Юнайтед на два пъти се е изправял срещу Порто. През 1997 г. "червените дяволи" печелят след 4:0 и 0:0 на четвъртфиналите в Шампионската лига, а през 1977 г. във втория кръг на Купата на носителите на национални купи англичание отпадат, след като губят с 0:4 в Португалия и печелят с 5:2 на реванша. Така активът на тима от Манчестър при гостувания на Порто е две загуби и едно равенство.