ЛукОйл-Нефтохимик надхитри Левски-Сиконко с 3:1 за Купа "Филипови 2000"

Носителят на Купата на България по волейбол за 2008 година ЛукОйл-Нефтохимик, надхитри Левски-Сиконко с 3:1 (26:24, 25:23, 20:25, 25:17) в последен мач от 1-ия ден на финалния турнир за Купа "Филипови 2000" в Бургас.

Волейболистите на Левски-Сиконко започнаха отлично срещата и бързо дръпнаха в резултата с 6:2, което накара треньорът на домакините Северин Димитров да вземе тайм-аут. Въпреки това "сините" запазиха преднината си до първото техническо предимство, което дойде при 8:4. Бургазлиите намалиха изоставането си при 8:9, но възпитаниците на Найден Найденов си върнаха преднината на 11:8. След това носителите на Купата на България за 2008 година заиграха по-добре, успяха да изравнят при 14:14 и дори да поведат с 18:15. Левски-Сиконко стопиха разликата при 19:20, а след това изравниха при 22:22. В крайна сметка съставът на ЛукОйл-Нефтохимик спечели трудно гейма с 26:24 и поведе с 1:0.

Втората част стартира напълно равностойно, но все пак първото техническо прекъсване дойде при минимално предимство за Левски-Сиконко - 8:7. След това двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството в резултата, за да дойде втората техническа пауза при 16:15 за ЛукОйл-Нефтохимик. Постепенно момчетата на Северин Димитров увеличиха прединината на 22:19. Въпреки опитите на "сините" волейболисти да изравнят резултата домакините спечелиха втория гейм при 25:23 и поведоха с 2:0.

Както в първия гейм така и в началото на третия тимът на Найден Найденов тръгна много добре и бързо поведе с 6:3 и 8:4. Бургазлии стопиха разликата при 9:10, но Левски-Сиконко веднага си я върна при 14:10 и дори я увеличи на 16:11 до второто техническо прекъсване. Волейболистите на Лукойл-Нефтохимик съкратиха разликата отново при 17:20, но силите им явно стигнаха до тук. Левски-Сиконко спокойно затвори гейма в своя полза при 25:20 и намали на 1:2.

"Сините" започнаха добре и в последната част на мача и поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване при 4:4. Първото техническо прекъсване дойде при минимално предимство за домакините от Бургас - 8:7. След това ЛукОйл-Нефтохимик наложи бързо играта си и увеличи разликата на 16:11. Възпитаниците на Серверин Димитров продължиха с добрата си игра, направиха резултата 20:13 в своя полза, след което без проблеми спечелиха гейма с 25:17, а с това и мача с 3:1.

За домакините Младен Младенов бе най-резултатен с 18 точки, а Васил Стоянов добави 13 точки. За Левски Николай Учиков се отличи с 22 точки, а с по 12 точки завършиха Красимир Гайдарски и Методи Ананиев.

След мача старши треньорът на "сините" Найден Найденов подчерта, че съдията Красимир Тодоров е наклонил везните в полза на домакините с глупавите си отсъждания в края на първия гейм.

Северин Димитров, старши треньор на Лукойл Нефтохимик, похвали своите възпитаници, че са издържали на напрежението и допълни, че ще атакуват второто място дори и да имат само теоретични шансове за това.

Така съставът на ЛукОйл-Нефтохимик запази 3-ото си място във временното класиране на Суперлигата с 50 точки, докато Левски-Сиконко остана 2-ри с 55 точки, но вече е на осем точки от лидера ЦСКА. Утре бургазлии излизат срещу Пирин Балканстрой, а волейболистите на Левски-Сиконко ще срещнат Монтана. Мачовете са съответно от 19:00 и 15:00 часа