Рафа Надал отнесе квалификант в Индиън Уелс

Световният номер 1 Рафаел Надал не даде никакъв шанс на квалификанта Михаел Берер в мач от втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Испанецът надделя над съперника си за 67 минути с резултат 6:2, 6:1 и така си осигури място в следващата фаза, където ще се изправи срещу Дмитрий Турсунов. Руснакът записа трудна победа срещу американския квалификант Майкъл Ръсел със 7:6 (5), 4:6, 6:3.

Поставеният под номер 1 в основната схема Надал обезкуражи 112-ия в света Берер с пробив още в първия гейм на двата сета, след което нищо не можеше да го спре. "Изиграх един много спокоен и тактически правилен двубой, обясни четирикратният шампион от "Ролан Гарос". - Всичко мина чудесно. Тези ранни пробиви в двата сета се оказаха решаващи. Чувствах се добре на корта и съм доволен от играта си", завърши Надал.