Голеада на Милан в калчото

Отборът на Милан разби с 5:1 като гост Сиена в мач от 28-ия кръг на Серия "А"  запази третата си позиция в първенството, като увеличи аванса си на шест точки пред четвъртия Дженоа. Головете за "росонерите" реализираха Андреа Пирло от дузпа, а голмайсторите Алешандре Пато и Филипо Индзаги добавиха по две попадения. Точен за домакините бе Масимо Макароне, който в 61-ата минута намали резултата на 1:3.

Лошата новина за гостите е, че завърналият се в игра бразилец Кака, който замени Масимо Амброзини на почивката се контузи и напусна принудително терена в 70-ата минута. Това не беше единственият проблем от тази гледна точка за Карло Анчелоти, който трябваше още в 10-ата минута за замени стража си Кристиян Абиати с Нелсон Дида. Италианецът се сблъска с Джузепе Фавали и напусна на носилка, като и за двамата не се знае колко са сериозни травмите.

Двубоят започна отлично за "червено-черните", като след нарушение срещу Фламини Андреа Пирло откри резултата от дузпа в 7-ата минута. Това успокои "росонерите", които играха по-спокойно, но не създаваха положения в атака, докато Сиена се опита на няколко пъти да изравни, но не се стигна до голово положение. Така в даденото от рефера продължение Филипо Индзаги засече центриране на Дейвед Бекъм с левия крак и удвои резултата.

През втората част домакините се втурнаха в атака, а Милан с Кака в редиците си заиграха на контраатака и с бързината на Пато и бразилския си плеймейкър създадоха няколко положения. В 54-ата минута 19-годишният голмайстор направи резултата класически с удар от 22 метра, а минута по-късно Кака пропусна да направи 4:0, като стреля в аут, останал сам срещу един защитник на опразнената врата. Няколко минути след това Масимо Макароне намали с удар по диагонала от 17 метра. Той финтира Дзамброта и с прецизен изстрел с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на Дида.

По този начин Сиена се отвори още повече възможностите пред Милан станаха повече. Така в 70-ата минута атака, минала през Бекъм и Пирло, изведе Пипо Индзаги в изгодна позиция, той направи 4:1 и реши мача. Това бе неговият гол номер 300 в професионалната кариера. Роналдиньо замени Кака и веднага изведе Пато в голова позиция за крайното 5:1. Последваха две положения за Сиена и две за Милан, който бяха пропуснати. Кодреа уцели греда за "бяло-черните", а Бекъм стреля в аут от пет метра в продълженията.