Левски запъти Ботев към "Б" група

Лидерът в "А" група Левски победи с 1:0 като гост Ботев (Пловдив) в мач от 17-ия кръг на първенството и вече има актив от 39 точки. Попадението на стадион "Христо Ботев" реализира Дарко Тасевски в 18-ата минута. Македонецът бе изведен от Христо Йовов сам срещу Лилчо Арсов отляво и с техничен диагонален удар по земя с левия крак прати топката в мрежата на домакините. Отборът на Емил Велев игра по-добре, като пропусна поне още пет възможности да вкара нов гол през първата част, като най-вече Христо Йовов и добрите намеси на Арсов запазиха резултата.

В даденото от рефера четириминутно продължение на първата част, предизвикано от спирането на срeщата за няколко минути в началото за удар с мобилен телефон на Веско Минев от страна на феновете на Ботев в главата, гостите от София останаха с човек по-малко на терена. Йордан Милиев бе изгонен  за втори жълт картон от рефера Станислав Тодоров, като остави гостите с 10 човека. В самия край на мача и вратарят Арсов бе изгонен за втори жълт картон.

Двубоят:
"Канарчетата" започнаха силно срещата, но Темиле пропусна да открие след пробив по дясното крило. След това "сините" създадоха няколко положения, при които се наложи Арсов да показва класа след удари на Жоазиньо и Йовов. Последният дори пропусна да открие след крос на нисичкия бразилец в 10-ата минута, след като не засече топката от въздуха на метри от вратата на Ботев.

Веднага след гола и Георги Петков трябваше да се намесва след удар на Тодоров, като с добър рефлекс националният страж успя да избие.
Последваха нови пропуски на Левски, направени от Гаджев и Йовов, а в последната минута Милиев бе изгонен за втори жълт картон, което можеше да се окаже решаващо за крайния резултат. През втората част с човек повече футболистите на Константин Ангелов се опитаха да натиснат своя противник, но нямаха техническите възможности да заплашат Георги Петков и не го сториха нито веднъж. Играчите от София пък се групираха добре, като рядко контраатакуваха. Георги Иванов и Христо Йовов също се бяха прибрали и помагаха на съотборниците си в халфовата линия и защита. Така двубоят през второто полувреме бе много мъжки с няколко жълти картона и с едва едно голово положение. То бе пропуснато от голмайстора на гостите на Иванов, който с глава от три метра прати топката в аут.

Вратарят на домакините Лилчо Арсов бе изгонен няколко минути преди края след нарушение срещу Иванов извън границата на наказателното поле, което му коства втори жълт картон. Интересното е, че първият му картон бе доста спорен, след като искаше да бъде показан такъв на Гонзо за груб фаул отзад към играч на Ботев. Домакините бяха извършили трите си смени и в последните минути на вратата застана Апостол Апостолов, който се намеси добре при едно центриране към Иванов.

Труден период за Ботев

Поражението за пловдивчани е второ поред от два мача през пролетния дал на първенството, като отборът на Ангелов остана на 14-то място с актив от 15 точки. Загубата бе общо осма за "канарчета" след 17 кръга.

Ситуацията за пловдивския гранд никак не е лека, след като в следващите три срещи тимът трябва да играе с борещите се за трето място Черно море, Локомотив (София) и Литекс. Другия кръг предстои гостуване във Варна, следва домакинство на изненадата на втория полусезон - "железничарите", които вкараха девет гола в първите два мача тази пролет, а след това гостува и на друг претендент за първите места Литекс.