Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Феномена: Искам да завърша кариерата си в Бразилия

Бразилският голмайстор Роналдо заяви, че се надява да завърши футболната си кариера в родината си Бразилия. Играчът се завърна в игра след 13-месечно отсъствие с екипа на Коринтианс, като вече има два гола за тима. "Желанието ми е да играя тук в Бразилия до края на карирата ми. Сърцето ми е наполовина вече част от Коринтианс, след като и синът ми Роналд е фен на този клуб. Освен това тифозите са великолепни и няма думи да опиша радостта си да играя за тях", коментира 32-годишният Феномен, който от дете не крие, че фен на най-големия клуб в родината си Бразилия - Фламенго.

Коринтианс е вторият след него, като Рони спечели сърцата на тифозите, след като първият му гол бе в дербито с Палмейрас в 93-ата минута, спасил Коринтианс от загуба. Вчера Рони игра за първи път титуляр за новия си тим и отбеляза победното попадение за 2:1 Сао Каетано.

Роналдо е голмайстор номер едно в историята на световните първенство с 15 гола, като също така е двукратен носител на "Златната топка" (1997, 2002), двукратен световен шампион (1994,2002). Рони е и единственият играч състезавал се за Барселона, Интер, Реал Мадрид и Милан.