Хановер ядоса Байерн и отнесе петица

Отборът на Байерн (Мюнхен) разгроми гостуващия Хановер 96 с 5:1 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Въпреки че "червените" успяха да открият резултата, баварците обърнаха и стигнаха до победата в така важния мач за треньора Юрген Клинсман, който след отпадането от турнира за Купата на Германия през седмицата беше подложен на сериозни критики от медии и специалисти.

Баварците започнаха много активно мача, докато играчите на Хановер се прибраха в своята половина и не поглеждаха сериозно към вратата на Михаел Рензинг. Въпреки това обаче в 15-ата минута още с първия си удар към вратата "червените" шокираха препълнените трибуни на стадион "Алианц Арена" и съвсем неочаквано откриха резултата в своя полза. Иржи Щайнер получи топката отляво, справи се с Лусио и с хубав удар прати топката в мрежата зад Рензинг. Баварците реагираха като ужилени и след центриране на Одо Клозе прати топката на сантиметри от гредата. В 20-ата минута обаче Бастиан Швайнщайгер центрира чудесно, топката попадна на главата на Даниел ван Буйтен и защитникът на Байерн изравни отблизо. Пет минути по-късно домакините вече бяха напред в резултата. Ново центриране на Швайнщайгер намери Мирослав Клозе, който не остави шанс на вратаря Роберт Енке и направи 2:1. В 34-ата минута Лукас Подолски също прати топката във вратата на Енке, но реферът отмени попадението заради засада. Секунди по-късно Клозе изведе Хамит Алтънтоп, който финтира Фаренхорст и с хубав удар покачи на 3:1. До края на първата част Байерн беше абсолютен господар на терена, като Клозе и Ван Буйтен пропуснаха да направят разликата още по-голяма.

Възпитаниците на Юрген Клинсман продължиха да са по-силният отбор и през второто полувреме, като в 56-ата минута Зе Роберто изпусна чудесна възможност да покачи, след като ударът му мина съвсем близо до лявата греда. Две минути по-късно и Подолски пробва късмета си с удар от 16 метра, който също мина леко встрани. Постепенно баварците се дръпнаха малко по-назад, беззъбите гости обаче не успяха да се възползват от това, за да се стигне до 73-ата минута, когато Лукас Подолски получи перфектно подаване от Зе Роберто и с глава направи 4:1. Последваха удобни положения за Донован и Клозе, но точка на спора сложи Мартин Демикелис в 89-ата минута, който след центриране на Зе Роберто направи 5:1

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - ХАНОВЕР 96 5:1
0:1 Щайнер (15)
1:1 Ван Буйтен (20)
2:1 Клозе (25)
3:1 Алтънтоп (34)
4:1 Подолски (73)
5:1 Демикелис (89)