Стоук взе глътка въздух срещу Болтън

Стоук Сити постигна важна победа над Болтън с 2:0, благодарение на която успя да се измъкне от зоната на изпадащите и вече е на 15-о място в Премиър лийг. Това е едва втората победа на домакините в последните 14 мача в лигата.

Двубоят се разви по най-добрият начин за Стоук, след като новаците в Премиър лийг  поведоха още в 14-ата минута на двубоя. Защитникът на Болтън Андрю О’Брайън изчисти лошо една топка, от  което най-добре се възползва Глен Уилън, който изведе Джеймс Бийти на стрелкова позиция и нападателят не пропусна да открие резултата. Това бе петото попадение за Бийти с фланелката на Стоук.

През втората част резервата Рикардо Фулър отбеляза второ попадение за домакините. Уилън стреля, вратарят на Болтън Яскелайнен парира неговият удар, но Фулър бе безпогрешен при добавката. В самия край на мача Елмандер пропусна най-изгодното положение за гостите, които закономерно загубиха гостуването си на ”Британия Стейдиъм”.

СТОУК СИТИ - БОЛТЪН 2:0