Манчестър Сити надигра Астън Вила в българския сблъсък

Манчестър Сити изигра много силен двубой при победата над Астън Вила с 2:0. Българските национали Стилиян Петров и Валери Божинов взеха участие в двубоя, като първият записа пълни 90 минути за своя отбор, докато възстановеният от контузия Божинов влезе в игра в 83-ата минута. Мениджърът на ”гражданите”  Марк Хюз явно прецени, че не бива да рискува с включването на българина в стартовия състав, въпреки отсъствието на звездите в атаката на Сити Белами и Робиньо. Астън Вила записа втора загуба в последните три двубоя, като по този начин направи битката за 4-то място в Премиър лийг още по-оспорвана, след като в момента бирмингамци са само на три точки пред  Арсенал.

В 10-ата минута бе първото по-опасно положение за домакините, когато  Стивън Айрланд нахлу в наказателното поле, но защитникът на Вила Зат Найт се намеси своевременно и предотврати опасността. ”Гражданите” продължиха да бъдат по-агресивният отбор, като много активно в предни позиции действаха Шон Райт-Филипс, Стивън Айрланд и често пренебрегвания от Марк Хюз през по-голямата част от сезона Елано. Играчите на Астън Вила бяха принудени да действат основно в собствената си половина, където испанският защитник Карлос Куейяр се отличи с решителни намеси. В 22-ата минута Шон Райт-Филипс излезе сам срещу Брад Фридъл, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда. Минута по-късно отново Филипс нахлу в наказателното поле, където Джеймс Милнър закачи крака на полузащитника. Решението на главния рефер бе дузпа и жълт картон за играча на Вила. Елано бе точен от бялата точка, което бе негов пети гол от началото на сезона. До края на полувремето Айрланд и Кайседо имаха възможност да увеличат преднината на домакините, но това така и не се случи.

През втората част Стилиян Петров и компания започнаха да действат по-активно в желанието си да променят негативния резултат.  В 59-ата минута пред  Ашли Йънг се откри най-чистата възможност за попадение на гостите от началото на двубоя. Джеймс Милнър центрира отдясно, след което топката попадна в Йънг. Той овладя добре в малкото наказателно поле, финтира един защитник, но не успя да насочи топката във вратата на Шей Гивън.                                                                                      В 69-ата минута домакините можеха да удвоят аванса си, но Фелипе Кайседо не успя да засече доброто центриране на Уейн Бридж отляво.  Две минути по-късно Астън Вила бе много близо изравняването, но Шей Гивън спаси чудесен удар от воле на Гарет Бари. В последвалата атака Стилиян Петров стреля силно от границата на наказателното поле, но ударът му нямаше необходимата точност. В 75-ата вратарят на бирмингамци Брад Фридъл спаси по-невероятен начин много красив удар на Елано от воле. Чед Еванс свали с гърди към бразилеца, който намери добре топката около точката за изпълнение на дузпата, но американският страж на Вила спаси отбора си от сигурен гол. В 83-ата минута в игра се появи Валери Божинов, който замени игралият силно в този двубой Елано. В 89-ата минута чудесно двойно подаване между Айрланд и Шон Райт-Филипс доведе до второ попадение за Манчестър Сити, което сложи край на интригата в двубоя. Участие в головата атака взе и Божинов. В даденото продължение Валери Божинов нахлу в наказателното поле и по прекрасен начин намери Айрланд, чийто удар обаче бе отразен от Брад Фридъл.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – АСТЪН ВИЛА 2:0