Овечкин с хеттрик в своя мач номер 300 в НХЛ

Александър Овечкин вкара три гола при победата на Вашингтон с 4:2 над Флорида в дербито на Югоизточната дивизия в първенството в НХЛ. Така Овечкин, за когото това бе мач номер 300 в Лигата, вече има 41 попадения от началото на сезона. Ерик Фер добави един гол за тима на Вашингтон, който вече води с 13 точки пред втория Флорида в Югоизточната дивизия.

За отборът на Флорида, за когото това бе едва четвърта загуба от 1-ви януари насам, точни бяха Майкъл Фролик и Нейтън Нортън.

Дейвид Кларксън вкара второто си попадение в мача при числено превъзходство в 3:32 минути преди края при победата на Ню Джърси с 6:5 над Сан Хосе. Брайън Джионта, Брайън Ролстън, Патрик Елиас и Джейми Лангенбрунер също отбелязаха за "дяволите", който печелят за 13 път в последните си 15 мача. Преди два дни те победиха с 1:0
лидера в НХЛ Бостън.

Джордан Леополд вкара дузпа, а вратарят Андрю Рейкрофр отрази 40 удара при победата на Колорадо с 6:5 над Детройт. Ян Лапериер, Руслан Салей, Марек Сватош, Бен Гут и Милан Хейдук бяха точни за Колорадо. Мариан Хоса, който има 33 гола за сезона, и Дан Клиъри вкараха по два гола, а Иржи Гудлър добави един за Детройт.

В Анахайм Иля Ковалчук вкара три гола при победата на Атланта над домакините с 8:4.