Шампионът Бока Хуниорс със загуба във втория кръг

Аржентинският шампион Бока Хуниорс изненадващо загуби с 0:2 като домакин от Нюелс Олд Бойс в среща от втория кръг на местното първенство. В тази среща за домакините в игра се завърна Мартин Палермо, който шест месеца се възстановяваше от контузия на коляното. За гостите Диего Армани се разписа след час игра, а 2:0 направи Маурисио Спердути в 73-та минута. Така Нюелс Олд Бойс, воден от бившия аржентински селекционер Роберто Сенсини, е с пълен актив точки от два мача.

Роберто Нани с глава изравни в 4-та минута на добавеното
време за Велес Сарсфийлд, който завърши наравно 1:1 с Архентинос Хуниорс.

Нападателят Кристиан Фабиани вкара гол само 10 минути, след като направи дебют за Ривър Плейт при победата с 2:1 над Росарио Сентрал като гост. Фабиани, който влезе като резерва в 57-та минута, се разписа в 67-та минута с удар от около 25 метра. Мартин Галмарини изравни за Ривър Плейт, пет минути преди гола на Фабиани, а Милтон изведе домакините напред в резултата в 15-та минута.

Кристиано Кано вкара хеттрик през второто полувреме при
победата на Сан Мартин над Индепендиенте с 3:0, Химнасия Ла Плата победи Ланус с 3:2.

Расинг Клуб - Уракан                             1:4

В класирането водят Нюелс Олд Бойс, Уракан и Арсенал с по 6 точки след втория кръг, следвани от Ривър Плейт, Колон (Санта Фе), Годои Крус и Банфийлд с по 4 точки и други.