Русия подава жалба за титлата на Бьорндален

Ръководството на съюза по биатлон на Русия възнамерява да подаде жалба в Международния арбитражен спортен съд в Лозана (Швейцария) за резултатите от преследването на 12,5 километра за мъже на световното първенство по биатлон. Норвежецът Оле Ейнар Бьорндален днес финишира първи, но бе наказан с 60 секунди, както и още 15 биатлонисти, за напускане на трасето в началото на състезанието. Титлата бе присъдена на Максим Чудов (Русия), но отборът на Норвегия и други седем тима подадоха контестация. Тя бе разгледана от компетентно жури на Международния съюз по биатлон, което реши, че няма да налага наказание на Бьорндален. Първоначалните резултати от преследването останаха в сила, а решението на съдиите за наказание на Бьорндален и другите биатлонисти бе отменено. В крайна сметка Оле Ейнар Бьорндален спечели световната титла с време 31:46.7 минути и 4 грешки в стрелбата, а Максим Чудов остана на второ място в класирането.