Феноменален обрат за Ливърпул на "Фратън парк"

Ливърпул победи изключително драматично Портсмут с 3:2 като гост след невероятен обрат в последните десет минути на "Фратън парк". Домакините, които търсеха победата с всички сили след осем поредни мача без успех, на два пъти повеждаха в резултата, като вторият гол в тяхна полза падна само 13 минути преди края на мача. С попадения на двете резерви на Рафаел Бенитес Дирк Каут и Фернандо Tорес в 84-ата и 91-ата минута мърсисайдци осъществиха феноменален обрат, който ги изкачи на първо място в класирането на Висшата лига.

Двата отбора изнесоха невероятен мач с много драматични обрати, които всички бяха в ущърб на Ливърпул. Първо Райън Бабел изпусна на празна врата в 59-ата минута да изведе гостите напред в резултата. След това само две минути по-късно домакините откриха резултата с гол на Дейвид Нюджънт от много спорно положение за засада. След това гостите успяха да се върнат в мача с попадение на Аурелио, а реферът Хауърд Уеб отмени и чист гол на Дирк Каут, с който резултатът щеше да стане 1:2.

Последва нов удар в зъбите за Ливърпул, когато Херман Хрейдарсон вкара след изпълнение на фаул, измъквайки се в стил "Тим Кейхил" от зоновото подреждане на отбраната на мърсисайдци.

Въпреки това възпитаниците на Рафаел Бенитес показаха невероятен характер, за да се върнат в мача и в крайна сметка да стигнат до победата. Дирк Каут изравни в 84-ата минута след пас на Торес и мощен удар, който имаше потенциала да отвее главата на стража Джеймс. В 91-ата минута пък гостите повториха отличната си атака по лявото крило то мача с Челси, изведоха Фабио Аурелио сам близо до корнера и центрирането му бе засечено от Фернандо Торес в мрежата за крайното 2:3. Ливърпул осъществи фантастичен обрат, който прати тима на първото място в класирането на Висшата лига преди двубоя на Ман Юнатйед на "Болейн Граунд" с Уест Хем утре.

Мениджърът на гостите Рафаел Бенитес отново шокира феновете на своя тим, като нито един от петимата титуляри срещу Челси - Джерард, Риера, Каут, Алонсо и Торес, не намери място сред титулярите. Той започна със схема 3-5-2 с Бабел и Н'Го в предни позиции - тактическа постройка, неизползвана от Ливърпул през сезона до момента. Въпреки това неговите възпитаници играха по-добре през първата част, но така и не успяха да вкарат гол.

След почивката драмата бе неописуема, като Ливърпул на два пъти бе притиснат в ъгъла и изглеждаше в нокаут, но успяваше да се изправи на крака и в крайна сметка стигна до безценни три точки.

ПОРТСМУТ - ЛИВЪРПУЛ 2:3 (0:0)

1:0 - Нюджънт (61)
1:1 - Ф. Аурелио (69)
2:1 - Хрейдарсон (78)
2:2 - Каут (84)
2:3 - Торес (90+1)
ПОРТСМУТ: Джеймс, Джонсън, Кемпбъл, Дистен, Хрейдарсон, Басинас, Дейвис, Мълинс (46-Кранчар), Белхадж, Нюджънт, Крауч
ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Шкъртел, Карагър, Агер, Арбелоа, Маскерано, Алонсо, Бенаюн, Аурелио, Бабел (76-Торес), Н'Го (57-Каут)