ЦСКА победи Пирин Балканстрой с 3:0, но видя много зор във втория и третия гейм

Шампионите от ЦСКА победиха Пирин Балканстрой с 3:0 (25:18, 29:27, 28:26) в последния си мач на турнира ”Атаро Клима”, който се провежда в столичната зала ”Универсиада”.

Възпитаниците на Александър Попов стигнаха до победата, но това не стана никак лесно. ”Червените” спечелиха сравнително лесно само първата част с 25:18. Във втората обаче момчетата на Мирослав Живков заиграха много силно и поведоха с 16:12. ЦСКА изравни при 17:17 и поведе с 23:21. Последваха много драматични разигравания и много изравнявания. Пирин изпусна да затвори гейма на 3 пъти, докато ЦСКА се възползва още при първата си възможност и завърши гейма при 29:27 благодарение по-големия си опит.
Третата част също бе много оспорвана от първата до последната точка. Тя се разви идентично, както и втората. Младоците от Пирин отново пропуснаха да завършат 3 гейм-бола и от това се възползваха ”червените”, които спечелиха с 28:26, а с това и мача с 3:0 гейма.

Победата бе 5-та за ЦСКА на турнира ”Атаро Клима”, който го изкачи на първо място във временното класиране, преди последната среща Левски-Сиконко – Черно море БАСК. Успехът бе общо 12-ти за ”червените” от началото на сезона в Суперлигата и той ги изкачи на 3-то място с 36 точки, колкото има и ЛукОйл-Нефтохимик, който е втори.

ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ – ЦСКА 3:0 (25:18, 29:27, 28:26)
ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ:
Франсиско Сотелдо, Станислав Петков, Благовест Катранджиев, Николай Пенчев, Христо Модев, Костадин Гаджанов – Атанас Митрев-либеро (Атанас Митев, Ивайло Филипов)
Старши-треньор: Мирослав Живков
ЦСКА: Николай Найденов, Филип Мейо, Рафаел Паскуал, Иван Колев, Светозар Иванов, Теодор Тодоров – Даниел Пеев-либеро (Бойко Бонев, Иван Зарев, Стойко Ненчев)
Старши-треньор: Александър Попов

Резултати от 7-ия (последен) кръг на турнира ”Атаро Клима”:

Марек Юнион Ивкони – Монтана 3:0 (25:14, 27:25, 25:18)

Арда – ЛукОйл-Нефтохимик 0:3 (11:25, 16:25, 17:25)

Пирин Балканстрой – ЦСКА 0:3 (18:25, 27:29, 26:28)

По-късно днес:

19:00 часа: Черно море БАСК – Левски-Сиконко.

8. Монтана                    16 2 17 12:43     7

Забележка: За победа с 3:0 и 3:1 се дават 3 точки. За победа с 3:2 се дават 2 точки. За загуба с 2:3 се дават по 1 точка.За загуба с 0:3 и 1:3 не се дават точки.

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ 3:0 може да видите ТУК!!!