Херо и Амкар със загуба от втородивизионен германски клуб, Пеев с червен картон

Воденият от Димитър Димитров - Херо руски клуб Амкар (Перм) загуби с 0:2 от втородивизионния германски Кикерс (Офенбах) в  контрола. Двубоят се игра в турския курорт Анталия, където двата състава провеждат зимната си подготовка. Съставът на Херо допусна и двете попадения от дузпи. В 60-ата минута главният съдия отсъди наказателен удар за игра с ръка, която никой друг от присъстващите не видя. Вторият единадесетметров удар беше назначен седем минути по-късно за грубо нарушение. Амкар завърши мача с девет играчи, след като през първото полувреме беше изгонен Киртава, а в 81-ата минута червен картон получи и бившият български национал Георги Пеев.

Амкар: Усмински, Лебедев, Черенчиков (46 мин - Нагуманов), Цуканов, Федорив (46 - Гаал), Афанасиев (46 - Пеев), Киртава, Кроитору (46 - Портной), Вавилченков (46 - Гришин), Кармазиненко (46 - Юнузович, 68 - Жиляев), Хусич (46 - Стокич)