Владо Николов с 15 точки, Кунео с 6-та победа в Италия

Волейболният ни национал Владимир Николов и неговият Бре Банка Ланути (Кунео), записаха шеста победа в италианската Серия А1. Отборът, воден от новия национален селекционер Силвано Пранди, победи като гост РПА-ЛуиджиБаки.it (Перуджа) с 3:1 (25:23, 25:16, 26:28, 25:22) в последен мач от 10-ия кръг.

В началото на първия гейм двата отбора показаха добра игра, но все пак Кунео поведе с две точки благодарение на Владо Николов и Франческо Фортунато - 8:6. Белгийският капитан на Кунео Вуут Вийсманс направи преднината четири точки - 10:6 и тя се задържа до второто техническо прекъсване - 16:12. Водени от италианския национал Кристиян Савани волейболистите на Перуджа успяха да съкратят разликата на 22:20 за Кунео, но силите им стигнаха до тук. Отборът на Силвано Пранди спечели гейма с 25:23 след две атаки на чеха Петер Платеник и поведе с 1:0.

Втората част на срещата беше равностойна почти до средата, но благодарение на дуото Николов-Фортунато Кунео поведе с 14:12. Николов и компания продължиха да играят много силно и разликата им се увеличи на 19:13. Волейболистите на Перуджа не можаха да се противопоставям на прагматичната игра на момчетата на Силвано Пранди. Кунео спечели и втория гейм с убедителното 25:16 след атака на словенеца с италиански паспорт Грегор Йерончич.

Третият гейм започна много добре за домакините от Перуджа и те бързо поведоха в резултата. Постепенно Кунео стопи разликата и успя да изравни при 16:16, а след блокада на Владо Николов дори поведе с 17:16. Резултатът почна да се движи точка за точка, но в крайна сметка Перуджа го спечели трудно с 28:26 след атака на черногорецът Горан Вуйевич.

Възпитаниците на Силвано Пранди бързо дръпнаха в четвъртия гейм с 3:0 и поддържаха тази разликата до второто техническо прекъсване благодарение на Петер Платеник и Владимир Николов - 16:12 за Кунео. Последваха няколко грешки на Платеник, които позволиха на Перуджа да изравни при 16:16. Пранди пусна в игра младите Марко Нути и Валерио Курти и Кунео отново поведе в резултата с 21:18. Въпреки опитите на волейболистите на Перуджа да изравнят Кунео запази предимството си и спечели гейма с 25:22 след атака на Вуут Вийсманс, а с това и мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен за Кунео бе капитанът на отбора Вуут Вийсманс с 22 точки. Белгиецът напълно заслужено бе обявен за най-полезен играч (MVP) на мача. Владо Николов направи силен мач и добави 15 точки (1 блок и 1 ас) за победата на отбора си. За тима на Перуджа италианският национал Кристиян Савани приключи с 20 точки.

След тази победа отборът на Силвано Пранди излезе на пето място във временното класиране на италианската Серия А1 с 17 точки. В следващия кръг Владо Николов и съотборниците му приемат у дома последния в класирането Антонвенета (Падова). Мачът е в неделя (7 декември) от 19:00 часа българско време.

РПА-ЛУИДЖИБАКИ.IT (ПЕРУДЖА) - БРЕ БАНКА ЛАНУТИ (КУНЕО) 1:3 (22:25, 16:25, 28:26, 22:25)