Италия обърна Унгария със седем точки

Италианският национален отбор по баскетбол победи с 75:68 Унгария в нашата група и записа втора победа от шест мача в квалификацията за Евро 2009. Това изведе "адзурите" на трета позиция след нас и Сърбия, но единственият им шанс за класиране е ако постигнат две победи, а ние две поражение в оставащите две срещи. Унгарците бяха победили италианците с 4 точки разлика в първата среща, но след поражението със седем днес са аут от борбата.

Двубоят бе много динамичен, след като домакините поведоха набързо с 14 точки (26:12) през първата четвърт. На полувремето резултатът обаче бе 31:25. Лека по лека гостите играеха все по-добре и седем минути преди края резултатът бе равен. Чак в този миг "адзурите" се събудиха и мигновено поведоха с 63:57. Разликата стигна до 12 точки - 73:61, две минути преди края. Последваха нови две грешки на домакините за крайното 75:68. В следващият си, решаващ, мач италианците приемат България.