Григор Димитров наказа американец и е на 1/2-финал

Григор Димитров продължава впечатляващото си представяне на турнирите от Големия шлем при юношите, след като се класира за 1/2-финалите на Откритото първенство на САЩ. Българският талант, който е поставени под номер 3 в схемата, победи на 1/4-финала представителя на домакините Чейс Бюканън с 6:4, 6:3 и така си осигури място в следващата фаза.

Мачът започна повече от интригуващо, след като българинът проби съперника си още в началото на сета и поведе с 2:0 гейма. 17-годишният американец обаче върна мигновено пробива и показа, че няма да се предаде лесно. По всичко личеше, че първият сет ще бъде решен в тайбрек, но очакванията не се оправдаха. Григор се възползва при последния удобен шанс и с пробив в 10-ия гейм спечели първата част.

Вторият сет също започна оспорвано, а непоставеният в схемата Бюканън реализира възможност за брейкпойнт и поведе с 2:1. В следващия гейм обаче Григор Димитров показа класа и след като обърна резултата от 0:40 точки, успя да върне пробива. Петият гейм също бе изпълнен с напрежение за 17-годишния шампион от "Уимбълдън" при юошите, но все пак той спаси два брейкпойнта и спечели подаването си. Краят на спора бе сложен с пробив на Григор за 5:3, след което той безпроблемно взе сервис гейма си и спечели мача.

Следващ съперник на 749-ия в света българин ще бъде лидерът в схемата Уа-Цун Ян от Тайван, който надделя над Райн Уилямс (САЩ) с 6:3, 6:7 (5), 6:3. В другата 1/2-финална двойка един срещу друг ще се изправят Филип Крайнович (Сърбия) и Девин Бритън (САЩ).