Тотнъм се провали и срещу Съндърланд

За втора поредна година Тотнъм започна сезона с две загуби. "Шпорите", които бяха без Димитър Бербатов, допуснаха домакинска загуба с 1:2 от Съндърланд. Гостите играха отлично и заслужено си тръгнаха с трите точки от "Уейт Харт Лейн". Новото попълнение на Съндърланд Джибрил Сисе дебютира по фантастичен начин. Френският нападател влезе като резерва и донесе победата на своя тим в 83-ата минута след удар с глава. В началото на второто полувреме Кийрън Ричардсън изведе тима на Рой Кийн напред, а Джермейн Джинъс изравни.

Това бе първа победа за Съндърланд на "Уайт Харт Лейн" във Висшата лига, след като досега на този стадион имаха седем загуби и нито една спечелена точка. Мениджърът на Тотнъм Хуанде Рамос направи две промени в сравнение с мача срещу Мидълзбро, загубен с 1:2 на старта на сезона. В тима се завърна капитанът Ледли Кинг, а на мястото на Джовани Дос Сантос отляво игра Гарет Бейл.

Тотнъм започна активно и владееше топката доста повече от съперника си, който разчиташе на контраатаки. Домакините обаче не успяваха да стигнат до чисти голови положения, а се задоволяваха с центрирания, с които защитата на Съндърланд се справи. Отборът на Рой Кийн също не впечатли през първата част, но можеше да поведе чрез Стед Малбранк, чийто удар срещна гредата.

Лондончани започнаха активно второто полувреме и Гарет Бейл бе оставен непокрит в наказателното поле след ъглов удар, но не успя да уцели вратата. Малко по-късно гостите поведоха.  След неточни изяви на защитата на Тотнъм топката попадна в Кийрън Ричардсън, който с красив удар откри резултата. Хуанде Рамос реагира и пусна Том Хъдълстоун и Джовани дос Сантос. Последва период на много силен натиск на "шпорите", които пропуснаха няколко великолепни възможности за изравняване. Все пак Джермейн Джинъс успя да доведе нещата до 1:1, след като се възползва от избита от вратаря топка след удар на Модрич. Тотнъм обаче не успя да стигне дори до точка, тъй като Джибрил Сисе вкара нов гол за Съндърланд. Привлеченият преди два дни от Марсилия французин се възползва от отлично центриране и неориентирано излизане на Гомес и с глава прати топката в мрежата.

ТОТНЪМ - СЪНДЪРЛАНД 1:2
0:1 - Ричардсън (55)
1:1 - Джинъс (73)
1:2 - Сисе (83)

ТОТНЪМ: Гомес, Зокора, Кинг, Уудгейт, Асу-Екото (56 - Хъдълстоун), Бейл, Модрич, Ленън (56 - Джиовани), Джинъс, Бентли, Бент

СЪНДЪРЛАНД: Гордън, Бардсли, Носуърти, Хигинботъм, Колинс, Малбранк, Уайтхед, Рийд (87 - Милър), Ричардсън (65 - Сисе), Диуф, Мърфи