Караилиев 11-и във финала на троен скок, Евора взе титлата

Единственият български финалист от лекоатлетите на олимпийските игри в Пекин Момчил Караилиев зае 11-о място в тройния скок. Роденият в Сливен атлет остана далеч от най-доброто си постижение от 17.38 метра, като завърши с резултат от 16.48 метра, постигнати в първи опит. Във втория и третия Караилиев скочи 16.39 и 16.38 метра и завърши на 11-а позиция в крайното подреждане.

Шампион в изключително силното състезание стана световният първенец от Осака 2007 Нелсон Евора от Португалия със 17.67 метра, който постигна този резултат в четвъртия си опит.

Втори остана световният шампион от Валенсия 2008 и сочен за главен фаворит за титлата Филипс Идову от Великобритания със 17.62 метра.

Бронзовото отличие изненадващо спечели Лийван Сандс от Бахама, който подобри националния рекорд на страната си със 17.59 метра.