››   Анкета

Кой боксов мач чакате с нетърпение през 2018 година?

›› Булевард

Мис България отрече раздяла с национал

Нанси Карабойчева празнува рожден ден с гаджето и сръбска звезда Мис България 2013 Нанси Карабойчева отговори интелигентно на слуховете за раздяла с волейболния национал Добромир Димитров. В неделя вечер красавицата ...

Виж още
Пекин 2008

Всички медалисти от деветия ден на Олимпиадата

17 август 2008 | 18:38
Всички медалисти от деветия ден на Олимпиадата
Медалисти от деветия ден на 29-те летни олимпийски игри в
Пекин - общо 37 финала:

плуване:
50 метра свободен стил жени:
1. Брита Щефен (Германия) - 24.06 секунди
2. Дара Торес (САЩ) - 24.07
3. Кейт Кембъл (Австралия)- 24.17

щафета 4 по 100 метра съчетано жени:
1. Емили Сийбом/Лейзъл Джоунс/Джесика Шипър/Лизбет Трикет
(Aвстралия) - 3:52.69 минути - световен рекорд
2. Натали Кофлин/Ребека Сони/Кристин Магнусон/Дара Торес (САЩ)
- 3:53.30
3. Цзин Чжао/Сун Е/Яфей Чжоу/Цзяин Пан (Китай) - 3:56.11

1500 метра свободен стил мъже:
1. Усама Мелули (Тунис) - 14:40.84 минути
2. Грант Хакет (Австралия) - 14:41.53
3. Райън Кохрейн (Канада) - 14:42.69

щафета 4 по 100 съчетано мъже:
1. Аарън Пиърсол/Брендън Хансен/Майкъл Фелпс/Джейсън Лезак
(САЩ) - 3:29.34 минути - световен рекорд
2. Хейдън Стокъл/Брентън Рикард/Андрю Лаутерщайн/Иймън Съливан
(Aвстралия) - 3:30.04
3. Юничи Мияшита/Косуке Китаджима/Такуро Фуджи/Хисайоши Сато
(Япония) - 3:31.18

скокове във вода:
3 метра трамплин жени:
1. Го Цзинцзин (Китай) - 415.35 точки
2. Юлия Пахалина (Русия) - 398.60
3. У Минся /Китай/ - 389.85

спортна стрелба:
50 метра пушка от три положения мъже:
1. Цзян Цю (Китай) - 1272.5 точки
2. Юрий Сухоруков (Украйна - 1272.4
3. Раймонд Дебевец (Словения) - 1271.7

ветроходство:
клас Инлин (жени):
1. Сара Ейтън/Сара Уеб/Пипа Уилсън (Великобритания) - 24
наказателни точки
2. Манди Мулдер/Анемике Бес/Мерел Витевеен (Холандия) - 33
3. София Бекатору/София Пападопулу/Вигиния Кравариоти (Гърция)
- 48

клас Фин (мъже):
1. Бен Ейнсли (Великобритания) - 23 наказателни точки
2. Зак Рейли (САЩ) - 45
3. Гийом Флоран (Франция) - 58

клас 49:
1. Йонас Варер/Мартин Киркетерп-Ибсен (Дания) - 61 наказателни
точки
2. Икер Мартинес де Лисардуй/Хавиер Мартинес (Испания) - 64
3. Ян Петер Пеколт/Ханес Пеколт (Германия) - 66

гребане:
двойка скул лека категория жени:
1. Kирстен ван дер Колк/Maрит ван Еупен (Холандия) - 6:54.74
минути
2. Сана Стен/Мина Ниемине (Финландия) - 6:56.03
3. Мелани Кок/Трейси Камерън (Канада) - 6:56.68

двойка скул лека категория мъже:
1. Зак Пърчайс/Марк Хънтър (Великобритания) - 6:10.99
минути
2. Димитриус Мугиус/Василиус Полимерус (Гърция) - 6:11.72
3. Мадс Расмусен/Расмус Квист (Дания) - 6:12.45

лека категория четворка без рулеви, мъже:
1. Томас Еберт/Мортен Йоргенсен/Кристиан Андерсен/Ескилд Ебесен
(Дания) - 5:47.76 минути
2. Лукаш Павловски/Бартоломей Павелчак/Милош Бернатайтиш/Павел
Ранда (Полша) - 5:49.39
3. Лейн Брамбъл, Джон Биър, Майк Люис, Лиъм Персънс (Канада) -
5:50.09

четворка скул жени:
1. Бин Тан/Цзъвей Цзин/Айхуа Си/Янян Чжан (Китай) - 6:16.06
минути
2. Ани Вернън/Деби Флууд/Франсис Хъфтън/Катерин Грейнгър
(Великобритания) - 6:17.37
3. Брита Опелт/Мануела Луце/Катрин Борон/Стефани Шилер
(Германия) - 6:19.56

четворка скул мъже:
1. Адам Корол, Марек Колбович, Михал Желински и Конрад
Василевски (Полша) - 5:41.33 минути
2. Росано Галтароса, Симоне Раинери, Лука Агаменони, Симоне
Вениер (Италия) - 5:43.57 минути
3. Жонатан Гьофик, Седрик Берес, Жулиен Бае, Пиер-Жан Пелтие
(Франция) - 5:44.34 минути

осморка с рулеви жени:
1. Ерин Кафаро, Линдзи Шууп, Анна Гуудейл, Ел Логан, Ан Къминс,
Сузан Франсия, Каролин Линд, Керин Дейвис, Мери Уипъл (САЩ) -
6:05.34 минути
2. Фемке Декер, Марлийз Смулдерс, Ненке Кингма, Ролин ван
Репелар, Анмарике ван Румпт, Хелен Тангер, Сара Зигелаар, Анемик
де Хаан, Естер Воркел (Холандия) - 6:07.22
3. Констанца Буркича, Виорика Сузану, Мария Шербан, Енико
Барабаш, Думитрица Мусат, Кристина Папуч, Джорджета Андрунаке,
Дойна Игнат, Елена Джорджеску (Румъния) - 6:07.25

осморка с рулеви мъже:
1. Кевин Лайт/Бен Рътлидж/Андрю Байрнс/Джейк Уетзъл/Малкълм
Хауърд/Доминик Сайтърл/Адам Крийк/Кайл Хамилтън/Брайън Прайс
(Канада) - 5:23.89 минути
2. Алекс Партридж/Том Сталард/Том Луси/Ричард Егингтън/Джош
Уест/Аластер Хеткоут/Мат Лангридж/Колим Смит/Ейсър Нетеркот
(Великобритания) - 5:25.11
3. Бо Хопман/Мат Шьонбрих/Майка Бойд/Уит Алън/Дейниъл Уалш/Стив
Копола/Джош Инман/Брайън Волпенхайн/Маркъс Макелъни (САЩ)
- 5:25.34

колоездене:
3 км преследване жени:
1. Ребека Ромеро (Великобритания) - 3:28.381 минути
2. Уенди Хувенагел (Великобритания) - 3:30.395
3. Леся Калитовска (Украйна) - 3:31.413

тенис:
мъже:
1. Рафаел Надал (Испания)
2. Фернандо Гонсалес (Чили)
3. Новак Джокович (Сърбия)

жени:
1. Елена Дементиева (Русия)
2. Динара Сафина (Русия)
3. Вера Звонарьова (Русия)

двойки жени:
1. Серина Уилямс и Винъс Уилямс (САЩ)
2. Анабел Медина Гаригес и Вирхиния Руано Паскуал (Испания)
3. Цзъ Ян и Цзе Чжън (Китай)

борба:
категория до 63 кг жени:
1. Каори Ичо (Япония)
2. Альона Карташова (Русия)
3. Елена Шалигина (Казахстан)
. Ранди Милър (САЩ)

категория до 72 кг жени:
1. Ван Цзяо (Китай)
2. СТАНКА ЗЛАТЕВА (България)
3. Киоко Хамагучи (Япония)
. Агнешка Вешчек (Полша)

лека атлетика:
маратон жени:
1. Константина Томеску (Румъния) - 2.26:44 часа
2. Катрин Ндереба (Кения) - 2.27:06
3. Чжоу Чунсю (Китай) - 2.27:07

чук мъже:
1. Примож Козмус (Словения) - 82.02 метра
2. Вадим Девятовски (Беларус) - 81.61
3. Иван Тихон (Беларус) - 81.51

3000 метра с препятствия жени:
1. Гулнара Самитова-Галкина (Русия) - 8:58.81 минути
2. Юнис Джепкорир (Кения) - 9:07.41
3. Екатерина Волкова - 9:07.64

100 метра жени:
1. Шели Ан Фрейзър (Ямайка) - 10.78 секунди
2. Шерън Симпсън - 10.98
. Керън Стюърт - 10.98

10000 метра мъже:
1. Кенениса Бекеле (Етиопия) - 27:01.17 минути
2. Силеши Сихине (Етипоия) - 27:02.77
3. Мика Кого (Кения) - 27:04.11

троен скок жени:
1. Франсоа Мбанго Етоне (Камерун) - 15.39 метра
2. Татяна Лебедева (Русия) - 15.32
3. Хрисопиги Девеци (Гърция) - 15.23

спортна гимнастика:
земя мъже:
1. Цзоу Кай (Китай) - 16.050 точки
2. Хервасио Дефер (Испания) - 15.775
3. Антон Голоцуцков (Русия) - 15.725

кон с гривни (мъже):
1. Сяо Цин (Китай) - 15.875 точки
2. Филип Уде (Хърватия) - 15.725
3. Луис Смит (Великобритания) - 15.725

прескок жени:
1. Хонг Ун Йонг (КНДР) - 15,650 точки
2. Оксана Чусовитина (Германия) - 15,575
3. Чън Вей (Китай) - 15,562

земя жени:
1. Сандра Избаша (Румъния) - 15.650 точки
2. Шон Джонсън (САЩ) - 15.500
3. Настя Люкин (САЩ) - 15.425

фехтовка:
отборно сабя мъже:
1. Франция (Никола Лопес, Жюлиен Пийе, Борис Сансон)
2. САЩ (Тим Морхауз, Джейсън Роджърс, Кийт Смарт, Джеймс
Уилямс)
3. Италия (Алдо Монтано, Диего Окиуци, Джанпиеро Пасторе,
Луиджи Тарантино)

бадминтон:
смесени двойки:
1. Лий Йон-дае и Лий Хио-джун (Република Корея)
2. Нова Видианто и Лилияна Натсир (Индонезия)
3. Хъ Ханбин и Юй Ян (Китай)

мъже:
крайно класиране мъже:
1. Лин Дан (Китай)
2. Чон Вей Лий (Малайзия)
3. Чън Цзин (Китай)

вдигане на тежести:
категория 94 кг мъже:
1. Иля Илин (Казахстан) - 406 кг двубой (180 кг в
изхвърлянето и 226 кг в изтласкването)
2. Шимон Колецки (Полша) - 403 кг (179 кг и 224 кг)
3. Хаджимурат Акаев (Русия) - 402 кг (185 кг и кг 217)

тенис на маса:
отборно жени:
1. Китай (Инин Чжан, Юе Гуо и Нан Ван)
2. Сингапур (Тянвей Фън, Цзе Вей Ли и Юе Гуо Ван)
3. Република Корея (Кюн Ах Ким, Йе Со Дан, Ми Юн Парк)

Още по темата
SPORTAL.BG
Спортни новини
Прочетена 1252

Коментирай



Няма коментари.



							
						
Некадърност и безхаберие унищожават българския ... 04 септември 2008
На 24 август 2008 г завършиха 29-ите летни олимпийски игри, които се проведоха в китайската столица Пекин. Домакините се погрижиха условията да са на достойно ниво за най-голямото събитие в света на спорта. ...
Кирил Терзиев: Дано държавата почне да отделя ... 26 август 2008
Бронзовият медалист по борба в категория до 74 кг от олимпийските игри в Пекин 2008 Кирил Терзиев даде обширно интервю:- Очаквал ли си да спечелиш медал от най-големия форум в спорта - олимпийските игри?- Всеки ...

Левски | Литекс | "А" Група | "Б" Групи | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Класиране

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал