Баскетболистите ни победиха Белгия в контрола

Мъжкият национален отбор на България победи Белгия със 78:66 (20:16, 20:15, 22:19, 16:16) точки в поредната си контрола от подготовката за европейските квалификации за първенството на Стария континент догодина. Най-добър реализатор за България бе Филип Виденов с 21 точки, 10 от тях той вкара в първата четвърт. Стефан Георгиев добави 13 точки. Най-голямата разлика в полза на нашия отбор бе фиксирана в 37-та минута - 18 точки при резултат 75:57. Общо 14 национали взеха участие в мача. От тримата американци игра само Ибрахим Джабер, който вкара 7 точки.

Кейзъл Уесън не игра в този мач, а Кейдриън Кларк е бил освободен от старши треньора Пини Гершон. Калоян Иванов пък не игра поради контузия.

Утре от 18.30 часа двата отбора ще изиграят още една проверка в зала "Универсиада" от 18.30 часа. състав на България: Тенчо Банев 7, Филип Виденов 21, Димитър Ангелов 6, Тодор Стойков 9, Ибрахим Джабер 7 (Йордан Бозов 0, Николай Върбанов 0, Стефан Георгиев 13, Деян Иванов 2, Бойко Младенов 2, Златин Георгиев 3, Юлиан Радионов 0, Асен Великов 0, Божидар Аврамов 8)

Снимка: Георги Казаков, Sportal.bg