100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Тиберканин спаси Левски от резил пред 4000 на "Герена"

Отборът на Левски завърши наравно 2:2 с тима на Калиакра (Каварна) във втората си контрола за новия сезон. "Сините" успяха да достигнат до равенството едва в 88-та минута след гол на новото попълнение Рашид Тиберканин. Другото попадение за Левски бе дело на Георги Иванов - Гонзо в началото на второто полувреме, а за гостите точни бяха Станчев и Караджов съответно във 2-та и 59-тата минута. Мачът се игра на помощното игрище на стадион "Георги Аспарухов" и предизвика голям интерес сред феновете и събра близо 4000 зрители.

Калиакра поведе още в самото начало на срещата, като голмайстор за гостите стана Георги Станчев във втората минута получил пас на Калин Ганчев, който пък се възползва от грешка на Жеан Карлос и преодоля вратаря Димитров. Веднага след гола Левски се опита да върне незабавно попадението и наложи тотален натиск, но първо Жеан Карлош направи невероятен пропуск в 5-ата минута след като получи топката в наказателното поле и не успя да се разпише, а две по-късно Сърмов пропусна сам срещу вратаря след като кълбото се озова у него след рикошет. След като не вкараха изравнително попадение, темпото на "сините" падна и те не успяха да създадат добро голово положение до края на първата част.

На почивката наставникът на Левски Велислав Вуцов смени целия състав и пусна напълно нови 11 футболисти.

Те показаха по-добра игра от първите и логично в 52-ата минута Левски изравни. Тогава любимецът на публиката Георги Иванов - Гонзо засече пас на Николай Димитров и с десния крак напарви 1:1. Осем минути по-късно обаче, гостите отново излязоха напред, след като Караджов вкара много красив гол от далечно разстояние. Левски отново наложи тотален натиск като пропуски направиха Георги Иванов, който не успя да се възползва от пас на Георги Христов, а малко по-късно Тиберканин пробва на два пъти удари, но в първия случай вратарят Славов изби, а след това ударът му излезе в аут. В 71-та минута гол с глава на Гонзо след центриране на Христов бе отменен заради засада. В 86-ата отново той пробва атрактивна задна ножица, но вратарят на гостите спаси без проблеми. Левски успя да изравни две минути преди края на мача, когато едно центриране на Лусио Вагнер достигна до Тиберканин и той с левия крак успя да се разпише.

ЛЕВСКИ - КАЛИАКРА 2:2

0:1 Станчев (2)
1:1 Г.Иванов (51)
1:2 Караджов (59)
2:2 Тиберканин (88)

ЛЕВСКИ (I полувреме): Ц. Димитров, Миланов, Стойчев, Димов, Минев, Сърмов, Яшар, Жоазиньо, Зе Соарес, Карлош, Кръстовчев

ЛЕВСКИ (II полувреме): Петков, Генев, Рабех, Тиберканин, Вагнер, Г.Иванов, Христов, Гаджев, Тасевски, Н.Димитров, Балтанов

КАЛИАКРА: Славов, А.Димитров (45- Радомиров), Йорданов (45- Флоров), Д.Димитров (45-Христов), Славов (45- Андонов), Пекин, Стойков, Садула (45- Бомбов), Ганчев (45- Стоилов), Кателиев (45- Караджов), Станчев (45- Яшар)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ:  Сърмов (Л); Димитров, Пекин (К)
СЪДИЯ: Алелсандър Костадинов
СТАДИОН: "Георги Аспарухов"

СНИМКА 1: Марин Маринов, Sportal.bg

Снимки: БГНЕС/ Антон Станков

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ КОНТРОЛАТА НА "СИНИТЕ" ВИЖТЕ ТУК!