Инна Ефтимова шеста на 100 метра в Мадрид

Инна Ефтимова завърши на шесто място в спринта на 100 метра на международния турнир по лека атлетика в Мадрид снощи. Възпитаничката на Фиданка Борисова реагира много добре на старта, като даде втората най-добра стартова реакция (0.189) и записа време 11.57 секунди. Трябва да се отбележи обаче, че във финалното бягане имаше силен насрещен вятър (-1.1 м/с). В полуфиналната серия на Инна Ефтимова , която се класира за финала по време, духаше насрещен вятър -3.3 м/с, който повлия за слабите резултати в тази серия.

Победителка във финалното бягане на 100 метра в Мадрид стана Лаверн Джоунс (Вирджински острови) с 11.28 сек, следвана от Вида Аним (Гана) с 11.40 сек и Лина Гринцикейт (Литва) с 11.43 сек.

В същата дисциплина при мъжете първи стана Чуранди Мартина (Холандски Антили) с 10.03 секунди. Втори се нареди португалецът Франсис Обиквелу с 10.08 сек, а трети остана Ким Колинс (Сейнт Китс и Нейвис) с 10.16 сек. Във финалното бягане при мъжете вятърът отново бе насрещен (-1.1 м/с).

Снимка 1: ГЕОРГИ КАЗАКОВ, SPORTAL.BG

Снимка 2: EPA/GUSTAVO CUEVAS/БГНЕС

ФОТОГАЛЕРИЯ от международния турнир по лека атлетика "Павел Павлов" може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от републиканското първенство за мъже и жени може да видите ТУК!!!