Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Григор Димитров достигна полуфиналите на "Уимбълдън"

Българският тенис талант Григор Димитров продължи с прекрасното си представяне на "Уимбълдън". В турнира за юноши той вече се класира за полуфиналите след победа с 6:3, 7:5 срещу поставения под номер три Сезар Рамирес от Мексико. Българинът игра изключително стабилно, като бе почти безгрешен при свой сервис. Той вкара 55 процента първи сервис, допълнени от 4 аса, но спечели 80 процента от точките при първи начален удар и 80 процента на втори сервис.

В първия сет 17-годишният Григор, който е 13-и в света при юношите, реализира първата си възможност за пробив, която се откри пред него в шестия гейм. Той взе гейма на нула и поведе с 4:2, което бе основата за успеха му в първата част, спечелена с 6:3. Втория сет бе по-равностоен, като мексиканецът, който е 4-и в света в тази възрастова група, се държеше на ниво почти до края, но допусна пробив в последния момент - в 11-ия гейм. След това Димитров завърши мача, който продължи 1 час и 6 минути.

За място на финала българинът ще спори със сърбина Филип Крайинович. За Григор това е първи полуфинал при юношите на турнир от Големия шлем. Преди няколко седмица той игра на четвъртфиналите на "Ролан Гарос", а в края на миналия сезон достигна до финала на двойки на US Open. През този сезон българският талант спечели и първата си титла при мъжете.