О'Съливън започва с Хигинс в Premier League

Трикратният световен шампион Рони О'Съливън ще започне защитата на титлата си от турнира Premier League с двубой срещу носителя на трофея от "Крусибъл" 2007 Джон Хигинс. На миналогодишния финал Ракетата победи именно шотландеца със 7:4 фрейма и така взе общо седмата си титла и четвърта поредна. Мачът между двамата ще се повтори на 11 септември тази година в "Гримсби Аудиториъм", като това ще е първата седмица на срещите от груповата фаза.

Най-успешният играч в историята на снукъра Стивън Хендри започва участието си на 25 септември с двубой срещу шампиона от Откритото първенство на Уелс и от "Мастърс"-а в Лондон - Марк Селби.

В началната фаза на надпреварата мачовете ще се играят във формат от 6 фрейма, като победителят ще прибави в сметката си 2 точки. При равенство 3:3 двамата играчи си поделят по 1 точка. След като всеки един от състезателите играе с другите си конкуренти, най-добрите четирима продължават на 1/2-финал. Както и досега, часовникът ще бъде неизменна част от турнира. Той ще отмерва 25-те секудни за всеки удар, като това ще гарантира бързата и вълнуваща игра на О'Съливън и компания.

Играчите ще печелят по 1000 паунда за всеки спечелен фрейм и за всеки сенчъри брейк. Носителят на трофея ще прибере 50 000 паунда, като О'Съливън забогатя с повече от 80 000 паунда след миналогодишния си триумф.