Божинов с първи минути за Сити след контузията

Валери Божинов изигра първите си минути за Манчестър Сити след тежката контузия, която получи в началото на сезона. Българският национал попадна в състава, който мениджърът на тима Свен-Йоран Ериксон пусна в демонстративния мач срещу сборен отбор от тайландското първенство. Божинов скъса коленни връзки през август миналата година и оттогава не е играл за представителния отбор на Сити, въпреки че записа няколко мача за дублиращия отбор на "гражданите" през тази година. Тайландската селекция изненадващо победи Сити с 3:1 в първия мач на английския тим от азиатското му турне. В мача игра и друг български национал Мартин Петров, а от титулярите на Сити през сезона на терена бяха още Дариъс Васел, Дитмар Хаман и Джовани. В игра за Сити се появиха и трима тайландци за радост на местната публика. Еквадорецът Фелипе Кайседо откри резултата в полза на Манчестър Сити във 22-а минута след центриране на Мартин Петров отляво, но домакините обърнаха мача още до почивката. Бразилецът Неи Фабиано изравни за тайландската селекция в 37-а минута, а ветеранът Таван Шрипан изведе тайландците в резултата в 44-а минута. Резервата Тана Шанабат вкара третия гол за тайландците в 73-а минута. Манчестър Сити е на турне в Тайланд, но местната публика не прояви голям интерес към отбора, въпреки че негов собственик е бившият премиер на страната Таксин Шинаватра. Едва 25 000 зрители посетиха двубоя и стадионът в Банкок остана полупразен. След мача Свен-Йоран Ериксон запази мълчание относно бъдещето си в клуба, като на въпрос какви са взаимотношенията му със собственика Таксин Шинаватра отговори с една дума: "добри".