Волейболистките на ЦСКА спечелиха титлата

Волейболистките на ЦСКА спечелиха титлата на България, след като победиха Славия Жар Компютърс с 3:0 (25:16, 25:23, 25:19) в четвъртата финална среща на Държавното първенство, която се игра в препълнената зала на ”червените” ”Васил Симов”.

Така момичетата на Атанас Петров спечели финалната серия с 3-1 победи.

"Червените" спечелиха с категоричното 3:0 и не оставиха съмнение, че са по-добре подготвеният тактически отбор, докато Славия пък загуби финала в първенството за трета поредна година.

В първия гейм ЦСКА се възползва от множеството непредизвикани грешки в състава на "белите" и направи 10 поредни точки, а резултатът в същото време набъбна от 11:11 на 21:11. Символичните домакини спечелиха гейма с 25:16.

Във втория гейм Славия стоеше по-добре на полето и контролираше развоя на събитията, повеждайки с 22:18. След това, обаче грешките в отбора зачестиха и това позволи на ЦСКА да направи обрат от 18:22 до 24:22. ЦСКА спечели и тази част с 25:23, и това даде необходимото спокойствие в състава, воден от Атанас Петров.

Волейболистките на ЦСКА не допуснаха изненада в третата част и победиха с 25:19, с което извоюваха победата в мача и титлата на България. Това е 17-та титла в историята на клуба и четвърта в последните пет години.

Индивидуалните награди, пък бяха раздадени на Гергана Маринова (ЦСКА - за най-добър разпределител), Юлия Аброскина  (Славия - либеро) и Мария Каракашева (ЦСКА - нападател).

Четвърти мач от финалната серия в Държавното първенство по волейбол при жените:

ЦСКА – СЛАВИЯ ЖАР КОМПЮТЪРС 3:0 (25:16, 25:23, 25:19)
ЦСКА:
Славка Узунова 11, Нора Богданова 5, Гергана Маринова 1, Габриела Коева 8, Мария Каракашева 10, Добряна Рабаджиева 8 – Гергана Докузова-либеро (Наделина Нешева)
СЛАВИЯ ЖАР КОМПЮТЪРС:
Ася Динова 3, Десислава Николова 9, Вяра Хаджимоскова 14, Кристина Йорданска 4, Александра Делчева 5, Петкова 3 – Юлия Аброскина-либеро (Айшинова 1, Виолина Николова 1)

Съдии:
Тодоров, Добрев

София, зала "Васил Симов"
Зрители: 300

Забележка: ЦСКА спечели серията с 3:1 победи и стана шампион на България.

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ФОТОГАЛЕРИЯ от победата на ЦСКА над Славия с 3:0 и награждаването може да видите ТУК!!!