Волейболистите отнесоха Израел с 3:0

Волейболистите от националния отбор на България стартираха с успех в първия турнир от квалификациите за европейско първенство във Варна. Възпитаниците на Мартин Стоев отнесоха аутсайдера Израел с 3:0 в зала ”Конгресна” на ДКС във Варна.

Мартин Стоев заложи на титулярната си шестица, която спечели бронзов медал и олимпийска виза на Световната купа през 2007 година в Япония.

Националите дръпнаха в резултата още в началото на първия гейм и не изпуснаха инициативата до края му. Българите играха перфектно на мрежата и почти не грешаха при начален удар. В крайна сметка националите спечелиха частта с 25:17. Новите шампиони на Италия Матей Казийски и Владо Николов, както и капитанът Пламен Константинов демонстрираха високата си класа, макар и да не играеха и на 50% от възможностите си.

Гостите започнаха по-добре втората част и поведоха в резултата. Българите обаче изравниха на два пъти при 6:6 и 7:7, след което поведоха резултата при първото техническо прекъсване с 8:7. Последваха пет изравнявания в резултата до 12:12, но при второто техническо прекъсване България водеше с 16:12, след като националите забиха 3 поредни блокади на гостите. Оттук до края на гейма националите нямаха никакви проблеми и спечелиха още
по-категорично с 25:15. В игра се появи Боян Йорданов, който замени към края на гейма Владо Николов.

Отново гостите започнаха по-добре и третата част и поведоха в резултата със 7:5. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 в полза на Израел. Независимо, че изоставаха с 3 точки - 12:15, националите ни успяха да обърнат резултата и при второто техническо прекъсване той бе 16:15. Официален дебют за националния отбор направи посрещачът Мартин Пенев, който впечатли със силния си сервис. До края на гейма в игра за България влязоха и Костадин Стойков и Красимир Гайдарски, които се отличиха с добри отигравания. Момчетата на Мартин Стоев нямаха особени проблеми и логично спечели частта с 25:19 и мача с 3:0 гейма.

Без да покажат и 50% от своите възможности българските волейболисти стигнаха до категоричната победа.

Втората среща от програмата днес е между Португалия и Хърватска от 20.00 часа. Утре националите ни срещат Португалия от 17.30 часа в най-важния си мач от турнира.

БЪЛГАРИЯ – ИЗРАЕЛ 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)