Федерер на 1/2-финал в Хамбург

Световният номер 1 Роджър Федерер не срещна никакви трудности срещу непоставения в схемата Фернандо Вердаско и го победи с 6:3, 6:3 в 1/4-финала на турнира от сериите "Мастърс" в Хамбург. Швейцарецът, който няма загубен сет до момента в надпреварата, демонстрира увереност и виртуозна игра в двубоя, продължил 1 час и 20 минути.

24-годишният испанец започна добре мача и успя да вземе първите си два сервис гейма. Ситуацията на корта обаче бързо се промени и Федерер пое инициативата, спечелвайки сета с 6:3. Във втората част петкртаният шампион от "Уимбълдън" не остави никакво съмнение в класата си и се възползва по най-добрия начин от грешките на съперника си, който изпитваше болки в глезена. Отново два пробива в актива на 26-годишния Федерер се оказаха достатъчно за крайния изход от сблъсъка.

Съперник на устремилия се към пета титла от Хамбург Федерер на 1/2-финала ще бъде победителят от мача между Николас Кийфер и Андреас Сепи.

"Доволен съм от показаното днес, сподели четирикратният носител на трофея от US Open. - Фернандо е един от тенисистите, срещу които винаги трябва да се подхожда много внимателно. Днес той бе предсказуем, но за сметка на това не правеше чак толкова непредизвикани грешки. Не съм сигурен, че беше избрал най-подходящата тактика, но това вече няма значение", завърши Федерер.