Хорнетс отново разби Спърс в Луизиана

Хорнетс  отново разби Спърс в Луизиана

Въпреки двата разочароващи мача в Тексас отборът на Ню Орлиънс Хорнетс отново демонстрира невероятна игра у дома и пред над 18 000 зрители в собствената си “New Orleans Arena” се наложи със 101:79 над миналогодишните шампиони Сан Антонио Спърс. По този начин “Стършелите” поведоха с 3-2 победи в полуфиналната серия в плейофите на Запад. Мач номер шест ше се проведе в четвъртък в Сан Антонио.

Дейвид Уест направи най-доброто постижение в кариерата си в плейофите, регистрирайки 38 точки, 14 борби, 5 асистенции и 5 блока. Крис Пол демонстрира константната си форма с 22 точки и 14 асистенции, а Морис Питърсън добави 12 точки и 4 борби. Ману Джинобили се отчете за Спърс с 20 точки и 7 асистенции. Тони Паркър наниза 18 точки, а Тим Дънкън завърши с 10 точки и 23 борби.

Въпреки сравнително равостойното първо полувреме на двубоя гостите успяха да излязат минимално напред с 23:21 след първата четвърт и 47:44 на почивката. През второто полувреме обаче благодарение на по 16 точки от страна на Крис Пол и Дейвид Уест домакините не оставиха шансове на своите опоненти и миналогодишни шампиони. В края на третата част баскетболистите на Ню Орлиънс вече водеха с 14 точки, при 72:58, а до финалната сирена без проблеми поведоха с 22 точки, за крайното 101:79.

"Те свършиха страхотна работа, като напълниха подкошието със защитници и също така покриха нашите стрелци по периметъра. Те подхождаха доста физически, аз не успях да стрелям добре и тези възможности се върнаха обратно в наша вреда", коментира Тим Дънкън, който бе едва 5/18 при стрелбата си от игра, относно защитата на Хорнетс.

"Той не беше готов на 100% за този двубой, но не можеше да го кажем. Той изигра може би най-добрия си двубой в кариерата. Все още имаше леко възпаление в гърба и според мен той изнесе целия двубой на плещите си", коментира крилото на Хорнетс Майк Питърсън за своя съотборник Дейвид Уест.

снимка: Reuters