›› Булевард

Мис България отрече раздяла с национал

Нанси Карабойчева празнува рожден ден с гаджето и сръбска звезда Мис България 2013 Нанси Карабойчева отговори интелигентно на слуховете за раздяла с волейболния национал Добромир Димитров. В неделя вечер красавицата ...

Световният шампион Себастиян Льоб (Ситроен) води с цели 2:17,0 секунди на Мико Хирвонен (Форд) след края на втория ден на Рали Сардиния, седми кръг от първенството. Трети на 2:56,0 секунди след Льоб завърши Дани Сордо (Ситроен). Четвърти и пети финишираха съответно Шавие Понс (Ситроен) и Крис Аткинсън (Субару). Джижи Гали (Пежо) беше принуден да се оттегли от ралито, след като в самия край на последния етап двигателят в автомобила му прегря и той не можа да продължи.

Льоб едва ли ще има проблеми да запише петата си поредна победа в първенството след като временният лидер от вчера Маркус Грьонхолм (Форд) отпадна от надпреварата. По време на втората за днешния ден и общо осма скоростна отсечка той се блъсна в една от многото скали, ограждащи трасето, и счупи своя двигател. Повредата се оказа изключително тежка, след като почти цялото масло от мотора на автомобила на финландеца се изля на пътя. До този момент Грьонхолм водеше с цели 36,5 секунди пред французина. Поредното отпадане на Грьонхолм е голям удър за Форд, след като от началото на сезона тимът има записани само две победи срещу четири успеха за световният шампион за 2005 година.

“Бях позиционирал колата във външната част на един десен завой“, заяви Грьонхолм. “Нищо особенно. Дори натиснах спирачките прекалено рано. Тази скала просто изникна от нищото. Чух голям шум, но продължих напред. На таблото веднага светна индикатора за маслото и 800 метра след това бях принуден да се откажа. Определено съм разочарован. Просто подарих на Льоб още една победа. Пълен провал. Единственото хубаво нещо от тази ситуация е, че автомобилма показа добра скорост“, допълни той.

От своя страна Льоб добави: “Опитах се да намаля темпото след отпадането на Маркус, но просто не знаех как да направя това. Свикнал съм да карам бързо. Не успях да влезна в добър ритъм, но утре ще се представя дори по-добре”, завърши с усмивка световният шампион за миналата година.

Седми етап: Грьонхолм отново най-бърз

Маркус Грьонхолм (Форд) започна втория ден в Сардиния с нова етапна победа. Финландецът изпревари с 1,1 секунди Себастиян Льоб. Петер Солберг остана трети след като вчера сподели пред медиите в Италия: “До края на ралито ще се концентрираме единствено върху изпробването на различни видове гуми“. Във временното класиране Маркус води с 36,5 секунди на Льоб, а Мико Хирвонен (Форд) се движи трети.

Осми етап: Маркус Грьонхолм отпадна от ралито

Временният лидер в рали Сардиния Маркус Грьонхолм отпадна от надпреварата, след като по време на втората за днешния ден и общо осма скоростна отсечка се блъсна в една от многото скали и счупи своя двигател. До този момент Грьонхолм водеше с цели 36,5 секунди пред другия фаворит за титлата Себастиян Льоб (Ситроен). Така французина поведе в състезанието, а Мико Хирвонен вече е втори.

Девети етап: Двойна драма за Форд

Провалът за Маркус в осмия етап, не бе единственият за Форд. Другият пилот на тима Мико Хирвонен също блъсна своя автомобил по време на деветия етап и получи сериозна повреда в окачването. Така Хирвонен загуби повече от 40 секунди и изостана изключително много от новия лидер Льоб, който победи и в тази скоростна отсечка. Втори след Льоб се движи Джиджи Гали (Пежо). Трети за момента е Дано Сордо (Ситроен). В същото време Хенинг Солберг (Пежо) загуби част от налягането на своето масло и спря в края на деветата отсечка. За сега не е ясно дали той ще успее да продължи.

Десети етап: Солберг с първа победа

Петер Солберг (Субару) спечели своята първа етапна победа на Рали Сардиния. Вчера той получи повреда в своя автомобил, но след като механиците му работиха цяла нощ, Солберг успя да се върне в надпреварата. Петер обаче получи пет минутно наказание и стартира днес от 14-та позиция. След успеха от десетата скоростна отсечка Солберг вече се движи десети във временното класиране. Джиджи Фали завърши втори на 0,3 секунди пред Дани Сордо. Льоб остана четвърти на 2 секунди пред Хирвонен. Крис Аткинсън (Субару) получи наказание от 2:20 минути след като престоя в сервиза 14 минути повече от позволеното. Така той изостана на осма позиция.

Единайсти етап: Льоб увеличава разликата

Льоб успя да спечели най-дългия специален етап в Италия. Той бе по-бърз от Дани Сордо с цели 14,4 секунди. Трети с все по-малък шанс за второто място е Мико Хирвонен (Форд), който изостава с цели 2:13,5 минути от Сордо.

Дванайсти етап: Себастиян води след края на втория ден

Световният шампион Себастиян Льоб (Ситроен) отново води в генералното класиране след втория ден на Рали Сардиния. Французина победи и в последната скоростна отсечка за деня. Втори на 3,5 секунди в 13-я етап остана Хирвонен. Сордо най-накрая успя да пребори Гали в битката за третото място, и в генералното класиране вече е пред Джиджи.