Kaвалиърс си върна на Селтикс у дома

Въпреки че отново отбраната на Бостън смъкна стрелбата на Леброн Джеймс до 31%, останлите играчи на Кливланд Кавалиърс не се предадоха и водени от Делонте Уест записаха впечатляващ успех със 108:84, пред над 20 500 зрители в “Quicken Loans Arena”, в Кливланд, Охайо. С този успех “Кавалерите” намалиха изоставането си в серията до 1-2 победи. Мач номер 4 ще се проведе в понеделник отново в Охайо.

Плеймейкърът на домакините Делонте Уест бе с основен принос за успеха на своя тим, регистрирайки 21 точки, 5 борби и 7 асистенции. Леброн Джеймс се отчете с 21 точки, 5 борби и 8 асистенции, а Джо Смит добави 17 точки и 6 борби. Кевин Гарнет отново бе най-добър за Селтикс със 17 точки и 9 борби, Пол Пиърс наниза 14 точки и направи 5 асистенции, докато Кендрик Пъркинс завърши с 12 точки и 7 борби.

Играчите на Бостън поведоха с 4:0, след първите 1:07 минути, като тове бе тяхната най-голяма и единствена преднина в двубоя. До края на частта благодарение на точните стрелби на Делонте Уест и Уоли Счърбиак домакините натрупаха аванс от 19 точки, за 32:13. До края на двубоя баскетболистите на Кливланд нямаха никакви проблеми и достигнаха най-голямата разлика в двбуоя 2:04 минути преди изтичането на третата четвърт, при 75:59.

Направилият много силен двубой плеймейкър на Кавалиърс и бивш играч на Селтикс Делонте Уест коментира след срещата: “Излязохме на терена както трябва, захапахме ги и не ги пуснахме до края на мача.” Лидерът на домакините, който продължава да изпитва сериозни трудности при реализирането на стрелби от игра  допълни: “Победата е всичко, което има значение в момента. Не мога да се притеснявам как съм стрелял.”

Въпреки че вече имат зад гърба си 4 срещи извън “TD Banknorth Garden”  в Масачузетс, съставът на Бостън все още не е спечелил нито едно гостуване в плейофите. “Навън явно ще отнеме повече ... трябва да си научим уроците много бързо. Поне момчетата са силно раздразнени от начина, по който играхме, защото аз съм напълно разочарован от него, особено, когато пред нас бе такава възможност”, заяви капитанът на Селтикс Пол Пиърс.