ЦСКА и Левски отровиха 20 000 със скучен хикс - сектор "Б" опустошен

Очакваното с огромен интерес "вечно дерби" между ЦСКА и Левски не оправда надеждите на 20 000 зрители по трибуните и приключи при скучно и миролюбиво 1:1. Считаният за аутсайдер тим на сините откри резултата в 43-та минута чрез Еньо Кръстовчев, а в 56-та минута Велизар Димитров от дузпа изравни.

За капак на примиренческия футбол голяма група вандали, определящи се като фенове на Левски, буквално опустошиха сектор "Б", а счупените от тях седалки бяха изпратени върху главите на гледащите безучастно полицаи.

Срещата започна с поделено надмощие, като първата по-сериозна опасност бе създадена от отбора на Левски. Тя бе пропиляна от Рабех, който стреля от 17 метра, но опасният му шут бе блокиран от бранител на домакините. Постепенно армейците се отърсиха от напрежението и успяха да натикат гостите в собствената им половина. Именно в тези между 15-та и 40-та минути се игра най-стойностния футбол, когато дербито отговаряше на атмосферата по трибуните. В този период ЦСКА осъществи няколко доста сериозни атаки, които като по чудо не завършиха с гол.

В 19-та минута пробив на Петре завърши с центриране, което не бе избито по най-добрия начин от Живко Миланов, топката попадна в абсолютно непокрития Янчев, но озовалия се сам срещу Георги Петков халф се забави и ударът му излезе в аут. Осем минути по-късно ЦСКА заформи уникално меле, което завърши с опасен шут на Велизар. Най-спорното положение в двубоя обаче бе минута по-късно, когато Велизар Димитров се откъсна сам срещу стража на Левски - Петков, бе дръпнат от Игор Томашич, но вместо фаул, реферът Генов видя симулация, а можеше да покаже дори червен картон на Томашич.

Така се стигна до 43-та минута, когато при една от редките си атаки Левски отбеляза гол. Шут на Николай Димитров се отби в Еньо Кръстовчев и леката топка се озова в мрежата на Петров.

В началото на второто полувреме ЦСКА продължи да доминира на терена и след нов пропуск на Тодор Янчев, в 56-та минута червените успяха да изравнят. Това се случи след дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Живко Миланов срещу Емил Гъргоров. Бадема хитро гардира топката. Бранителят върхлетя върху него и реферът Генов отсъди 11-метров наказателен удар реализиран от Велизар Димитров. След това 1:1 двата отбора успокоиха темпото и мислеха повече как да не загубят, отколкото да спечелят. До края на двубоя за отбелязване бяха един шут на Живко Миланов, който от 3 метра стреля във вратаря и удар с глава на Александър Тунчев в напречната греда след центриране от ъглов удар.

За разлика от двубоя, запалянковците на ЦСКА и Левски създадоха уникална атмосфера, а хореографията на армейските ултраси бе невероятна. Доброто впечатление от запалянковците бе развалено от тези на Левски в сектор "Б", които цял мач безчинстваха, а за капак на всичко изпратиха поне 30 седалки върху главите на полицаите.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ "ВЕЧНОТО ДЕРБИ" И МНОГО СНИМКИ НА УЛТРАСИТЕ НА ЛЕВСКИ И ЦСКА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

ЕКСКЛУЗИВНИ КАДРИ НА SPORTAL TV ОТ СЕКТОРИТЕ "Б" И "Г" ВСИЧКО ОКОЛО ДЕРБИТО МОЖЕТЕ ДА ГЛЕДАТЕ В НАШАТА ВИДЕО СЕКЦИЯ ТУК!

ЦСКА - ЛЕВСКИ 1:1 (0:1)