Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Юта нанесе първа загуба на Лейкърс в плейофите

Въпреки двете разгромни поражения в “Staples Center” по-рано през седмицата, отборът на Юта Джаз защити реномето си на най-добрия домакин в Лигата. Късно снощи “Джазмените” се наложиха над Лос Анджелис Лейкърс със 104:99, пред почти 20 000 зрители в “EnergySolutions Arena”, в Солт Лейк Сити, Юта. Джаз нанесе първа загуба на “Езерняците” от началото на плейофите и намали изоставането си в серията на 1-2 победи. Мач номер 4 е в неделя отново в Солт Лейк Сити.

Карлос Буузър поведе отбора си към победата, записвайки впечатляващ “дабъл-дабъл” от 27 точки и 20 борби. Турският център Мехмет Окур наниза 22 точки и овладя 7 борби, а Дерон Уилиам добави 18 точки и 12 асистенции. Коби Брайънт отново бе най-резултатен за Лейкърс с 34 точки, 6 борби и 7 асистенции. Дерек Фишър и Ламар Одъм отбелязоха по 13 точки, докато  Пау Гасол завърши с 12 точки и 6 борби.

Гостите от Лос Анджелис започнаха по-добре срещата, повеждайки с 11-4, но баскетболистите на Юта изравниха за 11:11 и до края на първата част двубоят вървеше кош за кош. През вторите 12 минути домакините поеха инициативата и до края на полувремето вече водеха с 52:43. До финалната сирена играчите на Юта поддържаха аванса си и не позволиха на Лейкърс да се върне в срещата.

Крилото на  Джаз Карлос Буузър направи един от много силните си двубои именно, когато отборът му се нуждаеше от това. ”Опитах да спра да мисля толкова много по време на мач. Моите съотборници чакаха от мен силен двубой, както и аз. Трябваше да играя с чист разум, просто да реагирима и да играя”, бяха думите на Буузър.

“Мисля че той най-после преодоля проблемите, които имаше. А това е нещо голямо. От такива срещи ще имаме нужда за вбъдеще. По този начин той сваля огромно напражение от всички нас, когато играе толкова силно”, коментира плеймейкърът на Юта Дерон Уилиамс относно играта на Буузър.

снимка: Reuters