Очаквайте в 13:00: Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Крис Пол унищожи Сан Антонио в мач номер 2

Суперплеймейкърът на Ню Орлиънс Хорнетс Крис Пол наниза 30 точки за успеха на тима късно снощи над Сан Антонио Спърс със 102:84 в мач номер 2 от полуфиналната серия на Западната конференция на НБА. Пол спретна уникален "дабъл-дабъл", добавяйки 12 асистенции към своята статистика. Педжа Стоякович направи феноменален мач за "Стършелите" с 25 точки, от които 5 тройки, центърът Дейвид Уест наниза 10 точки и овладя 10 борби, а Морис Питърсън се отличи с 12 точки за успеха на тима на треньор номер 1 за сезона – Байрън Скот.

Тим Дънкан бе най-резултатен за Сан Антонио с 18 точки и 8 борби, Брент Бари добави 14 точки, а Ману Джинобили се отличи с 13 точки и 7 борби при поражението на Сан Антонио.

Пол, който наниза 11 точки, през първото полувреме, изведе Ню Орлиънс за 42:40, 8 секунди преди края на втората четвърт. Тони Паркър обаче наниза тройка за 43:42 и така на почивката "Шпорите" водеха с 1 точка.

Независимо от това Хорнетс направи в началото на третата четвърт серия от 10-0, в която по една тройка вкараха Стоякович и Питърсън. Така "Стършелите" поведоха набързо с 52:43. Крис Пол и Педжа Стоякович не спряха да тормозят защитата на Сан Антонио и така след три части резултатът вече беше 78:61 за Ню Орлиънс.

В последната част Хорнетс, които спечелиха мач номер 1 с 19 точки разлика, отново направиха серия от 10-0, в която Стоякович пак наниза тройка. Три минути преди края Ню Орлиънс вече водеше с 96:76, с което на практика реши изхода на двубоя.

снимки: AP, Reuters