Коби Брайънт разнищи Юта

Суперзвездата на Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт почти сам би гостуващия Юта Джаз в първия плейофен двубой между двата отбора от полуфиналите на Западната конференция. Лейкърс победи със 109:98 и поведе в серията с 1-0 пред близо 19 000 зрители в "Стейпълс Сентър" в Лос Анджелис. Коби отбеляза 38 точки, овладя 6 борби и направи 7 асистенции, испанският национал Пау Гасол наниза 18 и овладя 10 борби, Ламар Одъм завърши с 16 точки, а Саша Вуячич приключи срещата с 15 за успеха на тима на Фил Джексън.

Мехмет Окур направи феноменален "дабъл-дабъл" с 21 точки и 19 борби, Карлос Буузър завърши с 15 точки и 14 борби, а Дерон Уилямс завърши с 14 точки, 9 борби и 9 асистенции при загубата на Юта.

Мач номер 2 ще се изиграе в сряда вечер преди серията да продължи сдвубои 3 и 4 в Солт Лейк Сити. Още в петък в медиите отвъд Океана се появиха информации, че Коби Брайънт ще спечели приза MVP на сезона, но те не бяха потвърдени от ръководството ан НБА. Въпреки това обаче се очаква Брайънт да получи отличието преди мач номер 2.

Самият Коби вкара 24 точки през първото полувреме на мача срещу Юта, с което помогна на своя тим да поведе в резултата с 54:41 на полувремето. След почивката "Езерняците" контролираха темпото, независимо че изгубиха тотално борбата в подкошието. За целия мач Юта има овладени 58 срещу 41 борби. За сметка на това калифорнийците бяха с доста точен мерник от линията на наказателния удар.

В един момент Джазмените бяха на крачка да се завърнат в мача. В началото на третата четвърт домакините водеха с 68:49, но впоследсвие тимът на Джери Слоън направи серия от 15-3. Впоследствие при резултат 91:82 Кайл Корвър вкара тройка, а Рони Брюър наниза две точки за 91:87, 4:44 минути преди края на двубоя.

Кош на Ламар Одъм обаче и точен изстрел от линията на наказателния удар направи резултата 94:87, 3:28 минути преди края. Юта реализира 5 точки след стрелби на Уилямс, но три коша на Гасол за 68 секунди убиха всякаква интрига в срещата.

снимка: EFE, AP, Reuters