ЛукОйл-Нефтохимик разгроми ЦСКА с 3:0 и спечели Купата на България

Волейболистите на ЛукОйл-Нефтохимик спечелиха Купата на България за втора поредна година. На финала днес бургазлии победиха категорично шампионите от ЦСКА с 3:0 гейма в зала ”Конгресна” на ДКС във Варна.

Двата отбора изиграха изключително оспорвана първа част с непрекъсната смяна на водача. Резултат бе изравняван 11 пъти.След първоначална по-добра игра на ЦСКА играчите на ЛукОйл-Нефтохимик успяха да изравнят и дори да поведат в резултата. "Червените "обаче изравниха за 19:19. С отлична игра на мрежата ЛукОйл-Нефтохимик отново успя да поведе в резултата и да спечели гейма с 25:23.

Във втория гейм играта бе равностойна, а резултатът бе изравняван 10 пъти. След това последваха силни минути за вицешампионите, които дръпнаха с 3 точки и успяха да спечелят и втория гейм отново с 25:23.

Оспорваната игра на двата отбора продължи и през третата част. Резултатът се движеше точка до точка до 5:5, след което шампионите дръпнаха с 3 точки до 9:6. Отборът от Бургас обаче изравни резултата до 10:10. След това символичните гости бяха пълни господари на терена и заслужено спечелиха гейма с 25:18 и мача с 3:0 гейма.

Така бургазлии спечелиха Купата на България за втора поредна година и втори път в историята на клуба.

ЦСКА – ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК 0:3 (23:25, 23:25, 18:25)
ЦСКА:
Иван Тасев, Филип Мейо 11, Бойко Бонев 6, Иван Колев 11, Светозар Иванев 6, Стойко Ненчев 4 – Теодор Салпаров-либеро (Даниел Пеев, Иван Зарев, Богомил Аначков)
Старши-треньор: Александър Попов
ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК: Иван Станев 4, Петър Христов 12, Мартин Пенев 17, Андрей Николов 7, Стоян Самунев 3, Николай Николов 12 – Калин Василев-либеро (Любомир Йотов)
Старши-треньор: Северин Димитров

Съдии: Илиан Георгиев, Борислав Поборников

Варна, зала "Конгресна" на ДКС

Зрители: 1000

Носители на купата на България по волейбол при мъжете през последните 15 години: