Коби набута 49 на Денвър, Лейкърс поведе с 2-0

Един от фаворитите за титлата през този сезон в НБА Лос Анджелис Лейкърс не прости на Денвър Нъгетс и в мач номер 2 от плейофната серия на Запад. Късно снощи "Коби, Гасол и компания" надделяха със 122:105 и си осигуриха комфортна преднина преди следващите две срещи в Колорадо.

Пореден феноменален мач в своята кариера записа суперзвездата на "Езерняците" Коби Брайънт. Той завърши двубоя с 49 точки, като добави към своята статистика 10 асистенции и 4 борби. Гардът беше 18/27 при стрелбата, като бе 5/9 от тройката и 8/9 от фауллинията. Коби започва с 20 точки през първата четвърт и завърши с 19 в последните 7 минути на двубоя. Той напусна терена 2:02 минути преди финалната сирена, получавайки овации от публиката в легендарния "Стейпълс Сентър", която скандираше неуморно "MVP, MVP". Тази вечер спортният комплекс побра 18 997 души, които искаха да наблюдават шоуто между "златистите" и Нъгетс. На мястото на Брайънт пък влезе Коби Карл, който е син на старши-треньора на Денвър Джордж Карл. Това е първият случай в историята на НБА, в който баща и син застават един срещу друг в плейофите.

Испанският национал Пау Гасол записа пореден "дабъл-дабъл" с 18 точки и 10 борби, като отново беше една от водещите фигури за своя тим, както и в първия двубой между двата тима. Тогава Гасол наниза 36 точки, овладя 16 топки и записа 8 асистенции, като беше на крачка от уникален "трипъл-дабъл". Победата в неделя вечерта бе и първа за испанеца в плейофите откакто се появи в НБА с екипа на Мемфис Гризлис. Люк Уолтън също реализира 18 точки и овладя 7 борби, а Дерек Фишър приключи срещата с 10 точки за успеха.

Алън Айвърсън отново бе на висота за състава на Денвър, отбелязвайки 31 точки, Кармело Антъни вкара 23, а Джей Ар Смит наниза 21 при поражението на тима на Джордж Карл. "Златните буци" ще имат нелеката задача да спечелят на всяка цена мач номер 3 в събота вечер ако искат да не запишат поредното си безславно участие в елиминациите.

Коби Брайънт държеше своя тим в мача в началото на двубоя, като след първите 12 минути резултатът беше 33:32 в полза на домакините. Във втората четвърт Лейкърс направи серия от 14-4, повеждайки с 47:36. Коби отбеляза общо 25 точки през първото полувреме, а тимът от Лос Анджелис водеше с 59:49.

Кармело Антъни вкара 7 безответни точки за серията от 11-0, която инициира Денвър в средата на третата четвърт. Благодарение на нея отборът на Джордж Карл поведе с 68:67. Изглеждаше, че Лейкърс ще имат проблеми, защото по същото време Ламар Одъм беше на пейката с 4 фаула. В този момент обаче се развихри Люк Уолтън, който наниза 10 точки за серията от 22-11 в полза на "Езерняците", с която частта завърши 89:79.

В последната четвърт "Буците" се доближиха на три пъти на 5 точки до своя съперник, но в крайна сметка кош на Коби Брайънт направи разликата 8 точки за 101:93, като това бе началото на края за Денвър. Пет минути преди финалната сирена след тройка на Коби разликата бе 14 точки в полза на калифорнийците, което на практика предреши изхода на двубоя.

снимки: Reuters, AP