НБА

Лос Анджелис Клипърс изпусна Финикс Сънс

17 май 2006 | 10:55

Тимът на Лос Анджелис Клипърс изпусна да победи като гост Финикс Сънс в мач номер 5 от полуфиналите на Западната конференция на НБА и в крайна сметка загуби след 2 продължения със 118:125. Шон Мериън отбеляза 6 от своите 36 точки в срещата по време на второто продължение и добави 20 борби за успеха на “Слънцата”, които поведоха в серията с 3-2 победи.

След първата четвърт Клипърс водеха с 31:26 след прекрасна игра на центъра Крис Кеймън, който пропусна мач номер 4 поради травма. През втората Сънс отбеляза 32 точки и на полувремето вече излезе напред в резултата за 58:52. Второто полувреме започна със серия от 13-1 за Финикс, в която Мериън наниза 6 точки и 6,56 минути преди края отборът му поведе със 76:57. В последните минути обаче Касел реализира 10 точки и Клипърс намалиха пасива си до 6 точки за 78:84 в края на третата част.
Тройка на Бел изведе Финикс напред за 101:96, 3,30 минути преди сирената, но Елтън Бренд реализира два наказателни удара, а Сам Касел вкара третата си тройка от началото на срещата, с което изравни резултата 39 секунди преди края.

Мачът се превърна в истински трилър, след като Финикс позволи Клипърс да заличи преднина от 19 точки и в крайна сметка Раджа Бел спаси домакините с тройка 1,1 минути преди края на първото продължение. Шон Мериън бе истинският жокер за Сънс, демонстрирайки най-енергична игра на фона на своите изнемогващи съотборници. 3,20 минути преди края на второто продължение след забивка той доведе нещата до 115:113 в полза на домакините. След тройка на Елтън Бренд Клипърс намали на 118:119, 1,22 минути преди края. Отново Мериън обаче получи пас от Стив Неш и стреля успешно за 121:118.

Оттук нататък баскетболистите на Клипърс така и не успяха да отбележат кош. Леандро Барбоса и Стив Неш вкараха по два наказателни удара, с което фиксираха крайното 125:118. Тим Томас отбеляза 25 точки, Раджа Бел 22, а Стив Неш 17 и 13 асистенции за Финикс. Томас и Бел вкараха по 5 тройки в срещата. Елтън Бренд наниза 33 точки, овладя 15 борби и направи 5 “чадъра”, а Сам Касел завърши с 32 точки при загубата на калифорнийците.