Фили изненада Детройт

Съставът на Филаделфия 76 поднесе първата сериозна изненада в тазгодишните плейофи на НБА, след като спечели първия мач от серията срещу Детройт Пистънс с 90:86. Момчетата на Морис Чийкс обърнаха мача в последната четвърт. Най-резултатен за победителите беше Андре Милър с 20 точки и 6 асистенции, Уили Грийн добави 17 точки, а Андре Игуодала се отличи с 16 точки, 9 борби и 8 асистенции за успеха.

Рашид Уолъс реализира 24 точки и овладя 9 топки, Чонси Билъпс завърши с 14 точки, докато Ричард Хамилтън отбеляза 13 при поражението на "Буталата".

"Без съмнение през второто полувреме изглеждахме по съвсем различен начин", заяви след двубоя старши-треньорът на Фили Морис Чийкс.

Детройт водеше убедително след първите 2 части, които спечелиха с 27:22 и 24:16. Гостите започнаха прелом след почивката и взеха третата четвърт с 25:19, за да триумфират в последната с 27:16 и да поведат в серията.

"Това са Детройт. В един момент от мача демонстрират много силен баскетбол, а в следващия не можеш да ги познаеш. Просто оттук нататък продължаваме да се борим докрай", сподели лидерът на Сиксърс Андре Игуодала.

Наставникът на Пистънс Флип Сондърс бе лаконичен: "Сега задължително трябва да спечелим мач номер 2. Това е жизненоважно за нас."

Пистънс стигна пет пъти поред до финал на Източната конференция в последните години, като тимът не бе домакинствал първи мач от плейофите от 2003-а насам когато игра срещу Орландо Меджик.