Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/ 1:0

Гасол и Брайънт отнесоха Денвър

Въпреки проблемите с контузени играчи в състава на Лос Анджелис Лейкърс , "Езерняците" победиха Денвър Нъгетс със 128:114, пред близо 19 000 зрители в "Staples Center" в Лос Анджелис, Калифорния. По този начин Лейкърс поведе с 1-0 победи в първия кръг от плейофите в НБА, като вторият сблъсък между двата тима е във вторник отново в Калифорния.

Испанският център на домакините По Гасол се отличи с 36 точки, 16 борби и 8 асистенции. Коби Брайънт наниза 32 точки и овладя 3 борби, а Ламар Одъм добави 17 точки, 14 борби и 6 асистенции.Кармело Антъни бе най-полезен при поражението на своя тим с 30 точки, 12 борби и 3 асистенции, Алън Айвърсън реализира 30 точки, овладя 5 борби и направи 7 асистенции, докато Линас Клейза завърши с 23 точки и 4 борби.

Срещата започна с по-добра игра от страна на баскетболистите на Лос Анджелис, които успяха да поведат с 10 точки, при 21:11, но благодарение на добрите отигравания на Джей Ар Смит гостите намалиха до 26:22. След две поредни тройки и точна стрелба от средно разстояние Линас Клейза изведе Нъгетс напред в резултата, при 36:30, но до края на полувремето постепенно домакините се върнаха в срещата и поведоха с минималното 58:56.

Преломният момент в двубоя дойде след почивката, когато след серия от 15-4, "Езерняците" събраха аванс от 13 точки, при 73:60. А до края на частта раликата нарастна до 19 точки, за 97:78. В заключителните 12 минути баскетболистите от Денвър бяха по-активни, но техните усилия стигнаха единствено до намаляване на изоставането до 9 точки, но домакините отговориха с точни стрелби от зоната за три точки и стигнаха до крайното 128:114.

снимки: Associated Press