Валентин Илиев и Терек с трудна победа над Луч-Енергия

Валентин Илиев игра пълни 90 минути при третата победа на Терек (Грозни) в 6-ия кръг на руското първенство. Отборът от Чечня се наложи с 2:1 на собствен терен над Луч-Енергия (Владивосток) и излезе на 7-о място в класирането с 9 точки.

Домакините откриха резултата още в 4-ата минута от дузпа, реализирана от Кулик. Срещата обаче се разви неприятно за тях, тъй като в 12-ата минута останаха с десет души на терена. Сердюков получи директен червен картон, след като разби носа на играча на гостите Вуйович.

Все пак в последната минута на първото полувреме Кузмичев удвои с малко шанс, а въпреки надмощието си гостите стигнаха само до почетен гол. Едва в 90-ата минута Сергей Шевченко се разписа за 1:2. Поражението остави Луч-Енергия на 14-о място само с 5 точки.

Дербито на кръга противопостави ЦСКА и Локомотив (Москва) завърши при нулево равенство, а железничарите са на 3-о място с 13 точки. Начело в класирането след мачовете от 6-ия кръг е Рубин (Казан) с 18 точки. Второто място е за Динамо (Москва) с 14.